23°C
29.05.2024.
117.1153
107.9304

ĐUROVIĆ IMA OZBILJNE ZAMERKE: Izdvojio DVA srpska košarkaša i njihovu preveliku minutažu

28.08.2023. 16:50
Đurović
Đurović / Izvor: Foto: RTS printscreen/MN Press

Ovo neće ići protiv jačih.

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Portorika sa 94:75 u meču drugog kola Mundobasketa. Izabranici Svetislava Pešića već su na poluvremenu imali 30 poena prednosti, ali iako pobeda nije dovedena u pitanje, slabost Orlova je viđena.

PEŠIĆ NAKON POBEDE KOJA JE UKAZALA SLABOSTI ORLOVA: Prvo poluvreme sjajno, oscilacije brinu

AMERI RAZBILI GRKE: SAD zablistao u punom sjaju i pokazali da su glavni favoriti

NOVA GLAVOBOLJA ZA PEŠIĆA: Posle Petruševa, povredio se i Avramović

Zabrinutost je izrazio i košarkaški stručnjak Vlade Đurović, koji je studiju RTS-a poručio da ga brine kako će naš tim da izgleda protiv ozbiljnijih ekipa. Te selekcije će za razliku od Portorika kažnjavati svaku grešku.

- Izgubili smo drugo poluvreme 13 razlike i pokazale su se mnoge slabosti i u napadu i u odbrani. Mi smo morali da imamo situaciju da nam Bogdanović i Milutinov igraju preko 30 minuta, što nam nije bilo potrebno u ovom momentu. Nije bitna razlika, ali naša odbrana igra tako kao da će ovi igrači koji su da tako kažem "čekalice u uglovima" promašivati te šuteve. Mnogo pomažemo u prodorima protivnika i onda kada se doda lopta na stranu, igrači ostaju sami. Pa protiv Italije ako budemo tako igrali, onaj Datome to jedva čeka, Spisu... svi su oni dobri šuteri. Sa takvim pomaganjem... mi moramo čvršće da izdržimo 1 na 1. Igramo mnogo alibi odbranu, sada nismo platili ništa. Mi ćemo sa Sudanom imati težu utakmicu i moramo da dobijemo, jer ako je izgubimo, Sudan ide sa nama u narednu grupu, a mi imamo pobedu manje - rekao je Đurović.

Potom je prešao na uloge pojedinaca.

- Milutinov i Bogdanović igraju 30 i više minuta. Ovo jeste dobra ekipa, ali imamo slabosti. Kada budemo igrali sa jačima, svaka naša greška biće kažnjavana. Jače ekipe to ne praštaju - zaključio je Đurović, koji nije bio previše impresioniran trijumfom Orlova.

Sve vesti o Mundobasketu pročitajte OVDE.