24°C
10.06.2024.
117.0746
107.4375

SUMRAK ATLANTE U TREĆOJ ČETVRTINI: Rekord sezone Bogdanovića u senci poraza od Bostona (VIDEO)

13.02.2022. 22:41
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: Profimedia

Hosi doživeli 30. neuspeh u sezoni.

Odličan partija Bogdana Bogdanovića i rekord sezone nije mnogo vredela Atlanta Hoksima koji su u Bostonu poraženi od Seltiksa sa 105:95 i tako pretrpeli 30. neuspeh u sezoni.

RADONJIĆ OTKRIO LOŠE VESTI: Iskusni stranac propušta Kup Radivoja Koraća

ABA: Bez UZBUĐENJA u derbi meču u Podgorici

MISLIO SAM DA JE SVE U REDU: Harden je ipak bio nezadovoljan u Bruklinu

Hoksi su odlično odigrali prvu četvrtinu u TD Gardenu predvođeni Jangom i već na prvom malom odmoru imali dvocifrenu prednost 28:17. Mada je Boston zaigrao bolje u drugoj četvrtini, Atlanta je osim Janga mogla da se osloni i na Bogdanovića i na poluvremenu je i dalje imala dvocifrenu prednost, a ključni trenuci dogodili su se u trećoj četvrtini. Seltiksi su igrali sve bolje, razigrao se Džejson Tejtum i domaćin je potpuno nadigrao Hokse u trećoj deonici koju je dobio 42:23 i zahvaljujući tome sa vođstvom ušao u odlučujuću deonicu. Mada je Bogdanović odigrao odlično u poslednjih 12 minuta, šo je ukrao Tejtum koji je vodio Boston do trijumfa.

Tejtum je ostvario dabl-dabl učinak sa 38 poena i 10 skokova, dok je 17 postigao Džajlen Braun. U Atlanti je najefikasniji bio Trej Jang sa 30 pena, dok je Bogdanović meč završio sa 26 poena što mu je najbolji ulinak u ovoj sezoni, šest skokova i dve asistencije.