KOBAN PAD U DRUGOJ ČETVRTINI: Oslabljeni Partizan nemoćan u Litvaniji

05.12.2017. 19:38
KK Partizan, Patrik Miler
KK Partizan, Patrik Miler / Izvor: MN Press

Šesti poraz crno-belih u C grupi Evrokupa.

Košarkaši Partizana doživeli su još jedan poraz u Evrokupu i udaljili se od pozicije koja vodi u Top 16. Crno-beli su poraženi u Viljnusu od Lijetuvos ritasa rezultatom 93:75 (22:19, 25:17, 22:20, 24:19). Tim Miroslava Nikolića bio je značajno oslabljen u Litvaniji, jer u ekipi nije bilo kapitena Novice Veličkovića i Obrada Tomića, dok je Najdžel Vilijams-Gos ceo meč presedeo na klupi za rezervne igrače zbog povrede leđa.

Beograđani su i pored blagog minusa solidno započeli utakmicu. Zahvaljujući Đoki Šaliću i Patriku Mileru crno-beli su držali rezultatski priključak, da bi početkom druge deonice stekli i tri poena prednosti (22:25, 24:27).

Lijetuvos ritas je brzo preokrenuo rezultat predvođen Trejvisom Petersonom, a u 18. minutu na semaforu je pisalo 42:31. Drugom torjkom Petersona domaćin je došao do maksimalnih plus 12 u prvom poluvremenu, 45:33.

Gosti su dobro započli drugo poluvreme, sredinom trećeg kvartala smanjili su na minus četiri (56:52) uz odličnu rolu Nikole Tanaskovića, pa na minus tri (58:55), ali su crno-beli u poslednja četiri minuta uspeli da postignu samo jedan poen, dok je Lijetuvos ritas ubacio 11. Bio je to kraj nadanja u preokret, 69:56 posle 30 minuta.

Nikola Tanasković
Nikola Tanasković / Izvor: MN Press

Domaćin je u poslednjoj četvrtini samo povećao razliku i stigao do četvrtog trijumfa u C grupi Evrokupa. Partizan je trenutno na deobi poslednje pozicije sa pobedom u sedam utakmica.

Lijetuvos Ritas – Partizan 93:75 (22:19, 25:17, 22:20, 24:19)

LIJETUVOS RITAS: Sirvidis, Mardžen 7, Normantas 2, Kramer 12 (6as), Lukauskis 2, Mavrokefalidis 8, Ehodas 10 (7sk), Beron 22 (4sk, 3as), Jomantas, Gedraitis 9, Peterson 21 (4as).

PARTIZAN: Miler 20 (7as), Vilijams-Gos, Tadić, Aranitović 3, Marinković 5, Tanasković 11, Pecarski, Gavrilović 1, Andrić 5, Čakarević 7 (5sk), Stevanović 6, Šalić 15 (4sk, 3as).

Evrokup, Grupa C

7. kolo

Lijetuvos ritas – Partizan 93:75

Alba – Lokomotiva

Limož – Bilbao

TABELA: Lokomotiva 6-0, Alba 5-1, Lijetuvos ritas 4-3, Limož 2-4, Partizan 1-6, Bilbao 1-5.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.