13°C
04.05.2024.
117.1117
109.3684

SUPER LIGA: FMP i Borac odigrali majstoricu, Zvezda dobila protivnika u finalu (FOTO)

03.06.2018. 19:52
KK FMP
KK FMP / Izvor: MN Press

U Železniku viđen interesantan meč.

Košarkaši FMP savladali su u trećem, odlučujućem, meču polufinala Borac iz Čačka u Železniku sa 77:56 (25:22, 19:19, 14:9, 19:6) i plasirali se u finale pošto su dobili seriju sa 2-1. Panterima će ovo biti drugo uzastopno finale domaćeg šampionata, a kao i prošle sezone protivnik u borbi za trofej biće im branilac titule Crvena zvezda. Borac je bi oravnopravan rival u prvom poluvremenu, ali je samo 15 postignutih poena u drugom delu utakmice presudilo Čačnima u majstorici.

TURCI U DILEMI: Slovenački stručnjak konkurencija Alimpijeviću (FOTO)

SKANDAL: Novi evroligaš u VELIKOM problemu! Preti mu IZBACIVANJE, a razlog je BIZARAN! (FOTO)

Odlučujući meč serije bolje je počeo domaćin koji je brzo došao do prednosti, a sredinom prve deonice FMP je vodio 15:7. Borac nije imao pravo rešenje za Majkla Odža koji je bio nezaustavljiv u napadu, ali je Prlja na drugoj strani pokrenuo Borac pa su Čačani minut pre kraja deonice smanjoli na 21:20. Vođstvo je na prvo mmalom odmoru ipak bilo na strani FMP-a 25:22. Početak druge četvrtine bio je prilično neefikasan, a za skoro pet minuta postignuto je tek devet poena i FMP je i dalje vodio 29:27. Ponovni ulazak Odža u igru doneo je osetniju prednost Panterima koji su u 17. minutu vodili 36:29. Ponovo je u završnici četvrtine Borac uspeo da priđe zahvaljujući trojkama Stojadinovića i Marinovića na 40:39, ali je FMP uspeo da sačuva prednost na poluvremenu.

KK FMP

Uvodna dva minuta treće četvrtine protekla su bez poena, da bi Majkl Odžo naastavio da teroriše koš Čačana, a FMP otišao na devet poena prednosti u 24. minutu (50:41). Prve poene Borac je u trećoj četvrtini postigao tek sredinom deonice preko Balabana, ali Panteri to nisu potpuno iskoristili, mada su u 27. minutu imali i prvu dvocifrenu prednost na meču 53:43. Pred odlučujućih 10 minuta meča Panteri su imali osam poena prednosti. Kao i u prethodnim deonicama, poslednju četvrtinu je FMP ponovo bolje otvorio i preko Nenadića i Jeremića stekao prednost 62:50. Borac je ponovo ušao u crne minute i bio bez koša čitavih pet minuta, dok su Panteri preko Odža, Pota i Bursaća krunisali serijom 12-0 stigli do vođstva 70:50 u 35. minutu i tada je već bilo jasno koji će tim otići u finale na megdan Crvenoj zvezdi.

FMP - BORAC 77:56 (25:22, 19:19, 14:9, 19:6)