SUPER LIGA: Napeto do samog kraja, ali je na kraju pobedio Partizan (FOTO)

22.04.2018. 22:57
Najdžel Vilijams-Gos
Najdžel Vilijams-Gos / Izvor: MN Press

Utakmica odigrana u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Triler u dvorani "Aleksandar Nikolić", u utakmici 2. kola B grupe Super lige Srbije pripao je košarkašima Partizana. Iako je FMP imao prednost u većem delu meča, crno-beli su bili bolji (94:90) u samoj završnici. Pobedu su donele blokada i poeni Đorđa Gagića i kasnije trojka Aleksandra Aranitovića. Na terenu nije bilo povređenog Novice Veličkovića, koji je odmah posle meča okupio saigrače i žestoko ih iskritikovao. Trener crno-belih, Nenad Čanak nije mogao da računa ni na Vona.

PARTIZAN SE NE ZABORAVLJA: Bivši kapiten navija za crno-bele iz prvog reda (FOTO)

DŽIKIĆ: Budućnost želi da igra Evroligu, ali ima problema

KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Kao što je rečeno, Panteri su u pojedinim trenucima imali i deset poena prednosti, a ekipu iz Železnika je predvodio Nemanja Nenadić sa fenomenalnih 32 poena i šest skokova. Pratili su ga Dragan Apić i Stefan Pot sa 21, odnosno 13 pooena. U redovima Partizana su se istakli Najdžel Vilijams-Gos i Vanja Marinković sa po 26 poena. Marinković je imao učinak 4/10 za tri, a upravo je jedna od njih u velikoj meri odlučila pitanje pobednika, u samoj završnici. Amida Brajma je ubacio 13, a Aranitović deset poena.

Sve u svemu, Partizan sada ima maksimalan učinak, dok je FMP na 1-1.

Uvodna deonica završena je vođstvom domaćina od 27:22, a početak druge četvrtine protekao je u znaku mini-serije gostiju (5:0). Uzvratio je Partizan poenima Gagića i Vilijams-Gosa, za 33:32. U pretposlednji minut se ušlo sa 46:46, ali je onda Čakarević pogodio za tri, odnosno za 49:46. U poslednjim sekundama, Partizan je imao napad, a Aranitović je krenuo ka košu Pantera. Fauliran je i stao je na liniju bacanja. Prvo je promašio, a drugo pogodio. Pokušali su gosti, tačnije Pot sa više od pola terena, ali je posle prvih 20 minuta bilo 50:49 za ekipu Nenada Čanka.

U redovima crno-belih, u tim trenucima vodeći strelci su bili Vilijams-Gos sa 12 i Marinković i Brajma sa po devet. Na drugoj strani, Nenadić je ubacio 16, a Apić deset.

Poveo je FMP sa 53:50, ali novim poenima smanjio Vilijams-Gos. Ipak, Nenadić je uzvratio trojkom za 59:52, što je do tada bila najveća prednost. Na pola četvrtine, Partizan je imao minus od tri poena (65:62), a faul u napadu FMP je omogućio da je dodatno smanje. Ovaj rezultat je bio na "snazi" skoro dva minuta, ali je Hamfriz zakucao za 67:62. Nenadić je nastavio da pravi probleme Partizanu, pošto je iznudio faul Sija, i bio precizan sa linije bacanja, za 70:62. Đoković je doneo i "plus 10", opet sa linije slobodnih bacanja. Marinković je novom trojkom Partizan vratio u život, za 72:69. To je ujedno i bio rezultat posle 30 minuta igre.

EVROLIGA: Srpkinje nisu uspele, titula za Jekateringburg (FOTO)

U trećem minutu, Marinković je iznudio petu ličnu Radovanovića i smanjio na 75:71, ali je onda Marinković faulirao Nenadića u pokušaju za tri poena. Nenadić je pogodio samo jedno, za 76:71. Na drugoj strani, Si je promašio, ali je Aranitović odlično ispratio i ubacio za 76:73. U sledećem napadu Vilijams-Gos je smanjio na 76:75. U sledećem napadu Hamfriz je napravio grešku u koracima, ali je na drugoj strani Marinković promašio za tri poena. Mogao je Partizan i u narednom napadu do vođstva, ali su Brajmi svirane tri sekunde u reketu. Pot je koliko-toliko održavao prednost protiv bivšeg kluba, za 81:78. Akcija Sija i Brajme su doneli nove poene Partizanu, za smanjenje na 81:80.

Posle pogotka za 83:80, Nenadić je zatražio izmenu, uz bolnu grimasu, a onda je Marinković pogodio trojku, sa oko devet metara, za izjednačenje od 83:83. Marinković je ubacio nove poene, za 85:83, a Nenadić je promašio. Na 85:85, Brajma je ispod koša napravio korake, i FMP je imao napad. Pogodio je Apić, za 87:85. Na 87:87, Nenadić je promašio trojku, a Pot stao na liniju slobodnih bacanja. Pogodio je Marinković za 89:87, na 1:14 do kraja. U sledećem napadu, Gagić je izblokirao Apića, a već u sledećem napadu pogodio za 91:87. Nenadić je smanjio trojkom na 91:90,  a Aranitović je postavio konačnih 94:90.

PARTIZAN - FMP 94:90 (27:22, 23:27, 19:23, 23:18)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić" (Beograd)

GLEDALACA: 2.000

SUDIJE: Belošević, Vojinović, Vesković

PARTIZAN: Vilijams-Gos 26 (5 sk, 10 as), Si 8, Aranitović 10 (6 sk), Jovanović, Marinković 26, Pecarski 4, Gavrilović, Andrić, Čakarević 3, Brajma 13 (6 sk), Gagić 2, Šalić 2.

FMP: Uskoković, Đoković 6, Jeremić 7, Apić 21, Pot 13, Nenadić 32 (3/10 za tri), Bursać 2, Radovanović 7, Hamfris 2, Šešlija, Simeunović, Slucki.

Nešto ranije Dinamik je u gostima pobedio Metalac sa 93:74, dok je Vršac, takođe na strani, savladao Vojvodinu sa 84:79

SUPER LIGA, 2. kolo, B grupa:

Metalac - Dinamik 74:93

Vojvodina - Vršac 79:84

Partizan - FMP 94:90

TABELA: Dinamik 2-0, Partizan 2-0, FMP 1-1, Vršac 1-1, Vojvodina 0-2, Metalac 0-2.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.