SUPER LIGA SRBIJE: FMP slavio u Novom Sadu

10.05.2018. 22:38
KK FMP
KK FMP / Izvor: MN Press

Ekipa iz Železnika čuva prvo mesto u B grupi.

Košarkaši FMP-a sačuvali su prvo mesto u B grupi Super lige Srbije pošto su u meču 8. kola kao gosti savladali Vojvodinu u Novom Sadu - 81:77.

LAJOVIĆ PRESREĆAN: Velika pobeda, Novak mi prvi čestitao

U Beogradu održan sastanak Evropskih olimpijskih komiteta, Srbinu visoka funkcija (FOTO)

Ekipa iz Železnika je većim delom kontrolisala utakmicu, posle prvog poluvremena vodila je 43:35, ali je Vojvodina tokom treće četvrtine preokrenula i povela sa 57:54. Na kraju treće četvrtine timovi su bili u egalu (62:62), a pet minuta pre kraja domaćin je vodio sa 70:67. Jeremić je tad pogodio trojku za izjednačenje i početak serije od 9 vezanih poena gostiju iz Železnika. Vojvodina se minut i po pre kraja košem Stojanovića primakla na 77:79. Nenadić je pogodio oba slobodna bacanja 53 sekunde pre kraja, a poslednja nada domaćina nestala je sa promašenom trojkom Janjića 11 sekundi pre kraja.

Goste je ka pobedi predvodio Nenadić sa 17 poena, Pot je ubacio 15, a Odžo 13 poena. Kod Vojvodine Janjić je bio najefikasniji sa 17 poena, dok je Silađi ubacio 16.

Metalac je u usponu forme, pošto je vezao i drugu pobedu, savladao je Vršac 84:70. Krstović je predvodio Valjevce do pobede protiv Vršca sa 14 poena, Zekavičić je postigao 13, a Vasić i Kaplanović po 12 poena. U poraženom timu Đorđević je postigao 18 poena.

KLS, 8. KOLO

B grupa

Partizan – Dinamik 87:71

Metalac – Vršac 84:70

Vojvodina – FMP 77:81

TABELA: FMP 7-1, Partizan 7-1, Dinamik 4-4, Vršac 3-5, Metalac 2-6, Vojvodina 1-7.

SAMO ZA GROBARE: Čanak posle Dinamika najavio krupne stvari