TOPIĆ OPET BRILJIRAO: Mega slavila protiv Dalmatinaca

Srbija Danas/Tanjug
Nikola Topić
Nikola Topić / Izvor: MN Press

Meč šestog kola ABA lige.

Košarkaši Mege pobedili su kao domaćini Zadar rezultatom 91:81 u meču 6. kola ABA lige.

EVROLIGA: Partizan NAJBOLJI u četiri, Zvezda u jednoj kategoriji!KK Partizan, KK Crvena zvezda

EVROLIGA: Partizan NAJBOLJI u četiri, Zvezda u jednoj kategoriji!

BOG NAS JE POGLEDAO: Nikola i Boro Vučević PREŽIVELI sudar u kojem 47 osoba izgubilo životNikola Vučević

LEDEJ I NANELI IZGUBILI OPKLADU: Moraju jednom igraču da daju mesečnu platuDžejms Naneli, Zek Ledej

LEDEJ I NANELI IZGUBILI OPKLADU: Moraju jednom igraču da daju mesečnu platu

Delovalo je da je Mega pitanje pobednika rešila već sredinom druge deonice kad je imala plus 18 (46:28). Zadar je međutim dobio treću deonicu sa 11 poena razlike i smanjio na samo minus pet. Četiri ipo minuta pre kraja Zadar je potpuno preokrenuo i poveo 75:73.

Nikola Topić je tad vezao sedam poena za 80:75 za Megu na manje od dva minuta do kraja, a zatim je četiri poena u nizu dodao i Uroš Plavšić za seriju domaćina 11:1 kojom je i definitivno prelomljen meč.

Najefikasniji u Megi i na utakmici bio je Nikola Topić sa 27 poena, Uroš Plavšić je dao 23, a Omerćan Iljasoglu 11.

Dario Drežnjak je sa 26 poena predvodio Zadar, Luka Božić je dao 19, a Marko Ramljak 16.

Obe ekipe sad imaju skor 3-3. Mega u sedmom kolu sledeće nedelje gostuje Mornaru, a Zadar će istog dana ugostiti Crvenu zvezdu.