UBEDLJIVO: Partizan ništa nije prepustio slučaju, Slask pregažen u Poljskoj

22.03.2022. 18:14
Aleksa Avramović
Aleksa Avramović / Izvor: Foto: PartizanBC

Crno-beli ostvarili 11. trijumf.

Košarkaši Partizana uspešno su odradili gostovanje u Poljskoj protiv Slaska pošto su ostvarili ubedljivu pobedu sa 93:71 (29:14, 21:17, 14:22, 29:18) i tako stigli do 11. trijumfa i što je još važnije napravili važan korak ka osiguranju druge pozicije u grupi.

VLAHOVIĆ, MITROVIĆ I TADIĆ ČEKAJU NA TEBE - IGRAJ ZA KATAR i obezbedi kartu za Svetsko prvenstvo!

LOŠA VEST ZA SELEKTORA - I OVO SMO DOČEKALI: Vođa nacionalnog tima OTKAZAO učešće na Evrobasketu

NADE VIŠE GOTOVO DA NEMA: Lošiju vest Nikola Jokić nije mogao da čuje (FOTO)

Sve od starta funkcionisalo dobro u igri Partizana. Crno-beli su brzo počeli da grade prednost i već u 5. minut je ona bila dvocifeena 17:4 posle trojke Avramovića, a tako je ostalo i na prvom malom odmoru (29:14). U nastavkiu je odbrana Partizana i dalje funkcionisala odlično, Slask je imao mnogo problema u napadu dok su crno-beli na drugoj strani lako dolazili do poena i 20 poena prednosti (44:24) u 18. minutu, da bi tim Željka Obradvića već na poluvremenu imao obezbeđen trijumf 50:31.

Uspeo je malo da se trgen domaćin u trećoj četvrtini, najviše zahvaljujući Trevisu Trajsu koji je bio najraspoloženiji za igru kod domaćina. Amerikanac je u tim trenucima lako probijao odbranu Partizana i uspeo da približi Slask na kraju treće četvrtine na ''samo'' 11 poena zaostatka 64:53. Međutim, Partizan je taj nalet domaćina uspeo da odbije na startu poslednje deonice i serijom 8-0 stigao do vođstva 72:53 i na taj način definitivno reši pitanje pobednika. Crno-beli su potom mirno priveli meč krajuu i ostvarili ubedljiv trijumf.

SLASK - PARTIZAN 71:93 (14:29, 17:21, 22:14, 18:29)

DVORANA: Orbita.

SUDIJA: Mugulkoč, Rosi, Caruša.

SLASK: T. Trajs 13, Kolenda 7, Kanter 12, D. Trajs 2, Vojčik, Gabinski 4, Tomžak 6, Karolak 14, Džastis 8, Gordon, Dževa 5, Ramljak.

PARTIZAN: Koprivica 10, Mur 3, Glas 2, Lesor 8, Trifunović, Panter 15, Vukčević 6, Avramović 11, Madar 15, Ledej 14, Zagorac 3, Smailagić 6.

Košarkaši Partizana od 18.45 u Poljskoj gostuju protiv Slaska u utakmici 16. kola Evrokupa. Crno-beli su favoriti u ovom meču, ali ih ne očekuje lak meč u Poljskoj.

U prvom meču igranom sredinom decembra Partizan je slavio u neizvesnoj završnici 75:73, mada su crno-beli tada bili bez pomoći povređenog Kevina Pantera koji će sada biti u sastavu.

Do kraja grupne faze ima još tri kola i crno-beli žele da makar osiguraju drugo mesto u grupi, ukoliko već ne mogu da stignu vodeći Huventud. Sa druge strane, Slasku je takođe bitna pobeda jer na taj način osigurao plasman u Top 16.

40. minut
Kraj meča, Partizan je ostvario ubedljiv trijumf protiv Slaska 93:71.
36. minut
Ledej postiže poene za vođstvo Partizana 81:59, pitanje pobednika je odavno rešeno.
32. minut
Partizan je na startu poslednje četvrtine uspeo da odbije nalet domaćina, 67:53.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Slask je uspeo da priđe na 11 poena zaostatka, 64:53 pred odlučujućih 10 minuta.
28. minut
Uspeo je Slask da smanji zaostatak, ali Partizan i dalje ima ubedljivu prednost 61:47.
25. minut
Partizan ima novu maksimalnu prednost posle namernog faula, crno-beli vode 58:37.
22. minut
Kreće Partizan dobro i u drugom poluvremenu, vode crno-beli 52:35.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Partizan vodi 50:31.
18. minut
Ponovo se Partizan na vratio na 20 poena prednosti, 44:24.
15. minut
Održavaju crno-beli vođstvo, ne dozvoljavaju domaćinu da stigne do jednocifrenog zaostatka 36:22.
12. minut
Nastavlja Partizan sa dobrom igrom i u drugoj četvrtini, vode crno-beli 34:16.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Uspeo je Slask u završnici prve četvrtine da smanji zaostatak na 29:14.
9. minut
Nastavljaju crno-beli sa odličnom igrom i već vode 20 razlike 29:9.
7. minut
Crno-beli čuvaju dvocifrenu prednost 23:9.
5. minut
Partizan ima dvocifrenu prednost polse zakucavanja Koprivice i trojke Avramovića 17:4.