11°C
23.04.2024.
117.1661
109.9635

ŠAMPION IPAK PREJAK: Zvezda izdržala tri četvrtine protiv dvostrukog prvaka Evrope

07.10.2022. 18:48
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: Foto: Euroleague
Crveno-beli bii bez Nedovića, Holanda i Dobrića.

Košarkšai Crvene zvezde doživeli su poraz u prvom kolu Evrolige pošto je u Istanbulu dvostruki uzastopni evropski prvak Efes slavio sa 72:59 (17:14, 18:20, 21:16, 16:9). Crveno-beli su bez Nemanje Nedovića, Ognjena Dobrića i Džona Holanda tri četvrtine pružali odličan otpor Efesu, ali je kvalitet turskog tima presudio u poslednjih 10 minuta meča kada je domaćin i definitivno rešio pitanje pobednika.

DA LI ĆE SE IKAD OPAMETITI: NBA ponovo žestoko POTCENIO Nikolu Jokića (FOTO)

NIKOLA JOVIĆ KAO JOKIĆ: Već je počeo da popunjava sve statističke kolone i oduševljava Amere (VIDEO)

ATAMAN BI NOVU KRUNU: Zvezda je jaka, ali su ciljevi isti

Dboro je Zvzeda krenula defanzivno protiv branioca titule i imala vođstvo 5:0 poenima Adamsa posle skoro pet minuta, da bi Efes tek tada stigao do prvih poena. Crveno-beli su trojkom Lazića i poenima Martina čuvali prednost, ali je Efes ipak uspeo da održi korak i trojkom Mbajea u 9. minutu prvi put povede 15:14, da bi Buboa uz zvuk sirene doneo domaćinu vođstvo 17:14 na prvom malom odmoru. Izabranici trenera Vladimira Jovanovića uspeli su tokom drtuge deonice da igraju egal sa Efesom. Lazarević je otvorio četvrtinu trojkom, Petrušev zakucao, ali je Efes uspevao pre svega preko Klejburna da konstantno bude uz rame Zvezdi, da bi Micić trojkom smanjio prednost gostiju na 25:24 u 15. minutu. Međutim, uspeo je Efes da stigne do preokreta i novo vođstva trojkom Polonare za 31:29 u 18. minutu, a vođstvo je domaćin sačuvao i na poluvremenu.

U nastavku se odsustvo Nedovića i Dobrića posebno osetilo u napadu. Bentil i Martin su uspevali najčešće da kontrolišu dešavanja u reketu, Zvezda je imala i više skokova u napadu, ali nije koristila u nekoliko navrata zicer situacije. Bentil je sa pet poena otvorio treću deonicu, ali su Micić i Klajburn držali prednost Efesa od dva ponea 41:39. Micić je u narednih par minuta bio najzaslužniji šrto je Efes došaol do osetnije prednosti. Prvo je iskoristio sva tri bacanja posle faula Adamsa pri šutu za tri, da bi sudije možda i prestrogo dosudile Laziću nesportsku upravo nad Micićem koji je pogodio još dva penala za 51:43 u 26. minutu. Uspela je Zvzeda da smanji trojkom Lazarevića, ali je Efes u poslednju deonicu ušao sa vođstvom 56:50. U uvodnim minutima poslednje četvrtine Micić trojkom, a Brajan sa penaal i Danston posle ukradene lopte donel isu Efesu prvu dvocifrenu prednost na meču 63:52 u 33. minutu. Zvzeda je uspela da se spusti na jednocifren zaostatak trojkom Ivanovića u 34. minutu (64:55), ali je to bio poslednji pokušaj Zvezde da se vrati u meč pošto je Efes iskusno iskontrolisao meč do kraja za prvi trijumf u sezoni.

EFES - CRVENA ZVEZDA 72:59 (17:14, 18:20, 21:16, 16:9)

DVORANA: Sinan Erdem

SUDIJE: Himenez, Travicki, Sukis.

EFES: Buboa 10, Brajant 4, Gazi, Klajburn 19, Arna, Tunčer, Plajs 2, Micić 16, Mbaje 6, Polonara 5, Žižić 6, Danston 4.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Lazarević 6, Adams 9, Mitrović 3, Lazić 5, Martin 8, Ivanović 9, Marković, Kuzmić, Petrušev 6, Topić, Bentil 13.

40. minut
Kraj meča, Efes je savladao Crvenu zvezdu sa 72:59.
37. minut
Efes dolazi do maksimalnog vođstva 68:55 poenima Klajburna.
34. minut
Ivanović pogađa trojku i smanjuje na 64:55.
33. minut
Brajant sa penala donosi Efesu maksimalnih devet poena prednosti 61:52., da bi Lazić izgubio loptu, a Danston poenima odveo Efes do prve dvocifrene prednosti 63:52.
32. minut
Martin je pogodio za dva, ali Micić pogađa za tri i Efes vodi 59:52.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Efes je uspeo da dođe do nešto veće prednosti 56:50.
28. minut
Lazarević postiže trojku i smanjuje prednost Efesa na 53:48.
26. minut
Laziću je dosuđen nesportski faul nad Micićem koji je pogodio oba bacanja, ali Efes nije iskoristio i dodatni napad, 51:43.
24. minut
Adams je faulirao Micića pri šutu za tri poena. Reprezentativac Srbije je iskoristio sva tri bacanja i Efes stiže do pet poena prednosti 44:39, ali Petrušev zakucava za 44:41.
22. minut
Bentil pogađa i trojku, ali vraća odmah Klajburn i Efes vodi 41:39.
21. minut
Bentil je sa dva pogođena bacanja doneo Zvezdi vođstvo 36:35, ali je Micić fauliran i iskoristio samo jedno bacanje i nerešeno je 36:36.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Efes vodi 35:34.
18. minut
Polonara je pogodio trojku i Efes vodi 31:29.
15. minut
Pogađa Lazić posle asistencije Petruševa, Zvezda vodi 25:21, ali Micić pogađa trojku preko Petruševa i smanjuje na 25:24.
14. minut
Hasan Martin je pogodio uz faul, ali nije iskoristio bacanje, da bi u narednom napadu izgubio loptu, a Klajburn u kontri ponetirao za nerešen rezultat 21:21, a Jovanović je zatražio tajm-aut.
13. minut
Petrušev je zakucao, ali na drugoj strani Klajburn iskoristio konfuziju u odbrani Zvezde i poentira za novo izjednačenje 19:19.
11. minut
Lazarević otvara drugu deonicu trojkom i izjednačuje na 17:17.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Bobua pogađa uz zvuk sirene i Efes vodi 17:14.
9. minut
Bentil je pogodio težak šut za dva, ali je Mbaje pogodio trojku i Efes prvi put vodi 15:14.
8. minut
Pogađa Martin za prednost crveno-belih 12:9, ali Buboa pogađa trojku za izjednačenje 12:12.
6. minut
Lazić postiže prvu trojku za Zvezdu na asistenciju Topića, 8:4 za Zvezdu.
5. minut
Efes je tek u petom minutu uspeo da positige prve poene preko Žižia, 5:2 za Zvezdu.
3. minut
Džejlen Adamas postigao je prvih pet poena za Zvezdu u novoj sezoni Evrolige, crveno-beli vode 5:0.