NEDOVIĆ TROJKOM UTIŠAO ARENU: Zvezdi prvi istorijski derbi u Evroligi

08.12.2022. 19:36
Nemanja Nedović
Nemanja Nedović / Izvor: MN Press
Peti uzastopni trijumf crveno-belih u elitnom takmičenju.

Nemanja Nedović doneo je pobedu Crvenoj zvezdi u prvom večitom derbiju u istoriji Evrolige pogodivši trojku dve sekunde pre kraja za trijumf crveno-belih 76:73 (11:20, 29:13, 14:19, 22:21). Bila je ovo peta uzastopna pobeda Zvezde u Evroligi, dok je Partizan doživeo četvrti poraz u nizu u elitnom takmičenju.

LOŠA VEST ZA PARTIZAN: Jedan od NAJBOLJIH spreman za meč sa crno-belima!

PAO DOGOVOR: Rusi pustili iz zatvora košarkašicu Britni Griner, evo šta su tražili i dobili od Amera

EVROLIGA PRIHVATILA ŽALBU VIRTUSA: Teodosić se vraća na parket

Mnego je bolje Partizan otvorio prvi evroligaški derbi, iako su se oba tima propisno ispromašivala u prvim minutima utakmice. Međutim, Partizanove promašaje je skaupljao Matijas Lesor koji je već posle prve četvrtine imao osam skokova od čega čak pet u napadu. Crno-beli su zahvaljujući trojci Pantera poveli i dvocifrenom razlikom 16:4, ali je do kraja četvrtine Zvezda uspela da smanji na 20:11. Činilo se da je Partizan brže pronašao odgovarajući ritam, ali je usledila sjajna rola Petruševa, Martina i Nedovića i Zvezda je serijom 13-2 u 15. minutu stigla do prvog vođstva na meču 24:22. Na kratko je Madr prekinuo tu seriju, ali je Dobrić vezao pet poena za prednost Ivanovićevog tima 29:24. Madar se razigrao u drugoj četvrtini, pratili su ga Ledej i Panter, ali je Zvezda preko Petruševa i Nedovića uspela da na poluvreme ode sa vođstvom 40:33.

Krenuli su crno-beli ponovo bolje od rivala kao i na startu meča i za pet miuta je u trećoj deonici bilo nerešeno 44:44. Doneo je Lesor ubrzo i prednost crno-belima 46:44, da bi usledial igra poen za poen, da bi Nedović i Martin pred poslednju četvrtinu doneli vođstvo crveno-belima 52:50. Loš šut za tri poena imali su i jedni i drugi, ali je Partizan pogodio za nešto više od tri minuta tri trojke preko Egzuma,  Anđušića i Papapetrua, ali nije to crno-belima donelo prednost jer su Nedović, Mitrović i Dobrić održavali korak Zvezde za velikim rivalom. Posle trojke Papapetrua jeste Partizan imao vođstvo 65:62 u 34. minutu, ali je Vildoza pogodio na drugoj strani. Poenima Egzuma i trojkom Pantera, Partizan je u 37. minut stekao prednost 71:65, ali za 60 sekundi su Martin i Vildoza trojkom doveli Zvezdu na samo poen zaostatka. Prekinuo je to Papapetru dvojkom, ali je Vidoza drugom trojkom u nizu doneo izjendačenje 73:73 soro minut i po pre kraja. Do kraja je Panter dva puta promašio za tri, jednom i Madar, a na drugoj strani Nedović nije bio precizan. Međutim, u poslednjem napadu Zvezde Vildoza je video Nedovića samog u ćošku koji je promašio sve prethodne šuteve za tri, ali je ovaj pogodio dve skeunde pre kraja. Ispostavilo se da je to bio pobednički šut, pošto je Madr promašio trojku za izjednačenje.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 73:76 (20:11, 13:29, 19:14, 21:22)

DVORANA: Štark arena

SUDIJE: Garsija, Lotermozer, Vilijus.

PARTIZAN: Vukčević 2, Ledej 4, Panter 15, Smailagić 2, Papapetru 13, Egzum 5, Brodzijanski, Naneli, Lesor 11 (10 sk), Trifunović 2, Anđušić 5, Madar 14.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza 14, Lazarević 2, Mitrović 4, Lazić 3, Martin 8, Dobrić 9, Nedović 20, Marković, Kuzmić, Petrušev 10, Bentil 6.

40. minut
Zvezda je pobedila u prvom evroligaškom večitom derbiju, pošto je Nedović pri rezultatu 73:73 pogodio trojku dve sekunde pre kraja i doneo trijumf crveno-belima. Kraj meča 76:73.
39. minut
Papapetru je pogodio u činilo se izgubljenom napadu Partizana, ali je Vildoza na drugoj strani pogodio drugug trojku i doneo izjendačenje 73:73.
38. minut
U dva napada je Zvezda smanjila na poen zaostatka 71:70 posle poena Martina i trojke Vildoze. Obradović je reagovao tajm-autom.
37. minut
Panter je pogodio, Partizan ima prednost 71:65, a Ivanović traži tajm-aut.
36. minut
Lazić je pogodio samo jedno slobodno bacanje i smanjio Zvezdin zaostatak 67:65.
35. minut
Pogodio je iz drugog puta Vukčević, Partizan vodi 67:64, Ivanović je zatražio tajm-aut.
34. minut
Treću trojku za Partizan u poslednoj deonici je pogodio Papapetru, crno-beli vode 65:62.
32. minut
Egzum je trojkom otvorio deonicu za Partizan, ali je Petrušev na drugoj strani zakucao na asistenciju Nedovića i Zvezda ponovo vodi 56:55. Usledila je trojka Anđušića, ali je Nedović poravnao sa linije za slobodna bacanja 58:58.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Martin pogađa na asistenciju Nedovića, Anđušić je promašio trojku skoro uz zvuk sirene, Zvezda vodi 54:52.
29. minut
Nedović sa četiri poena u nizu dovodi ponovo Zvezdu u vođstvo 52:50.

Nedović je vratio na kratko prednost Zvezdi, ali je Papapetru ponovo izjednačio 48:48.
26. minut
Lesor pogađa oba bacanja i Partizan ponovo vodi 46:44, serija crno-belih 13:4.
25. minut
Greška Markovića kojem je Madar ukrao loptu i lagano poentirao, Partizan je stigao do izjendačenja 44:44.
24. minut
Bolje je Partizan otvorio drugo poluvreme, ali pogađa Vildoza i Zvezda i dalje ima prednost 44:40.
22. minut
Poeni na obe strane, precizni su Panter i Bentil, da bi pogodio i Papapetru i Zvezda vodi 42:37.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Smailagić je pogodio za Partizan, ali je Nedović imao odličnu završnicu i crveno-beli vode 40:33.
18. minut
Petrušev je zakucao uz faul Lesora i pogodio dodatno bacanje, Zvezda vodi 36:31.
17. minut
Madar je pogodio za 2+1, Ledej i Panter su takođe pogodio, ali su na drugoj strani Lazić, Vildoza pogodili pa Zvezda čuva prednost 34:31.
16. minut
Madar je pogodio za Partizan, ali je Dobrić vezao pet poena i Zvezda povećava prednost 29:24.
15. minut
Petrušev pogađa trojku i Zvezda stiže do izjednačenja 22:22, da bi Martin u kontri zakucao i doneo crveno-belima prvu prednost na meču 24:22, a Obradović je ponovo zatražio tajm-aut. Zvezdina serija od starta druge četvrtine je 13-2.
13. minut
Ponovo Nedović pogađa, Zvezda je serijom 8-2 prišla na 22:19 i Obradović je zatražio tajm-aut.
12. minut
Nešto bolje su crveno-beli otvorili drugu deonicu. Nedović je pogodio oba penala, ali Zvezda nije iskoristila i napad posle namerne Brodzijanskog i rezultat je 22:15, da bi posle dobre odbrane i Mitrović pogodio za 22:17.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Lazeravić postiće poslednje poene u prvoj četvrtini na čijem kraju Partizan ima prdnost 20:11.
7. minut
Partizan trojkom Pantera stiže do prve dvocifrene prednosti 16:4.
5. minut
Partizan je uspeo mini serijom 5-0 da povede 7:2, Dobrić je to prekinuo poenima, ali je odmah pogodio i Ledej za vođstvo crno-belih 9:4, a zatim i Panter sa penala za 11:4.