ZVEZDA PALA U DRUGOM MEČU: Mega slavila i produžila polufinale

12.06.2022. 11:36
Mega, Zvezda
Mega, Zvezda / Izvor: Srbija Danas/Milana Pavković

Odlučiće majstorica

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Megi (77:70) u drugoj utakmici polufinala Superlige Srbije.

BIĆE VRELO LETO NA MALOM KALEMEGDANU: Zvezda naciljala dva centra (FOTO)

DA LI ĆE SE VOLTERS VRATITI U ZVEZDU: Radonjić je bio veoma kratak

Furiozan početak meča crveno-belih, serijom 17:1 stigli su izabranici Dejana Radonjića do velike prednosti, i posle prvog poluvremena činilo se da je sve gotovo, međutim treća deonica pokazala je sasvim drugačuiju sliku.

Mega ne samo da je uhvatila rezultatski priključak, već je u poslednju četvrtinu ušla sa prednošću od jednog poena (54:53).

Izuzetno uzbudljv bio je uvodnio deo četrvte deonice, rezultatska klackalica i neizvesnost. Ofanzivnim skokovima posle svojih promašaja Mega je stekla prednost i uspela da odigra hrabro i borbeno do kraja, te slavi sa 77:70. U drugom poluvremenu Mega je slavila sa neverovatnih 51:32.

Finalistu će odlučiti majstorica, a pobednik će igrati protiv FMP-a koji se u borbi za titulu našao posle odustajanja Partizana.

Ključna osoba u preokretu bio je Rudan koji je utakmicu završio sa 18 poena i sjajnih 18 skokova (po devet defanzivnih i ofanzivnih). Ružencev je bio efikasniji od njega sa 23 poena, a 14 je dodao Uskoković, dok je dva manje postigao Cerovina.

Kada je o Crvenoj zvezdi reč - Luka Mitrović je ubacio 16 poena i sakupio devet skokova. Ognjen Dobrić je imao 15 poena.

Kraj meča: Mega - Zvezda 77:70
38. minut
Osmi ofanzivni skok Rudana i poeni posle njega. Mega blizu pobede 75:70
37. minut
Trojka Luke Cerovine. Plus četiri ima Mega 73:69
36. minut
Lomi se susret u ovim trenucima. Konstnatna smenjivost u vođstvu, sada prednost ima Zvezda 68:69
33. minut
Rezultatska klackalica u poslednjoj četvrtini, ali poenima Luke Mitrovića Zvezda vodi sa tri razlike.
31. minut
U istom ritmu nastavljaju domaći. Pogodak na startu četvrte deonice za uvećavanje vođstva (56:53)
Kraj treće četvrtine: 54:53

30. minut
Preokret domaćih, 51:50
28. minut
Stiže Mega na svega posed zaostatka 47:50
26. minut
Uhvaćen je rezultatski priključak.Sada su domaći na minus pet (41:47), Zvezda do poena uglavnom stiže iz reketa.

23. minut
Dobar početak domaćih. Mega smanjuje na sedam razlike 35:42
Kraj druge četvrtine: 26:38
18. minut
Ritam meča opada, ali prednost crveno-belih raste 24:38.

16. minut
Igra se brzo u dvorani u Braće Jerkovića, međutim izostaje efikasnosti u ovim momentima. Slab procenat šuta na obe strane, Zvezda i dalje ima minimalnu dvocifrenu prednost 19:29
11. minut
Druga deonica počinje trojkom Luke Cerovine, kojom smanjuje zaostatak za Zvezdom 15:22

Kraj prve četvrtine: Mega - Zvezda 12:22
9. minut
Vrlo efikasni gosti, Holins je vezao tri trojke, čak i ono što promaše, izabranici Dejana Radonjića poprave i odlaze na velikih 20:6. Najatraktivniji potez do sada je kucanje Boriše Simanića za ekipu Mege.
6. minut
Raspucali su se crveno-beli. Prava kanonada Zvezde, crveo-beli vode sa 16:6

3. minut
Tek posle tri minuta igre Zvezda stiže do svojih prvih poena. Situaciju 2+1 iskoristio je Luka Mitrović
2. minut
Prvi poen na meču zabeležio je domaći tim trojkom Alekse Uskokovića
1. minut
Počeo je drugi polufinalni susret Mege i Zvezde.

Uoči meča:

Četa Dejana Radonjića je u prvom susretu ubedljivo slavila na svom parketu sa 114:78, te ih sada korak deli do plasmana u finale, gde je već ekipa FMP-a, koja se direktno našla u borbi za trofej, pošto je Partizan odustao od takmičenja.

Biće ovo peti međusobni susret Zvezde i Mege u sezoni, a u sva četiri prethodna slavili su crveno-beli.