TOTALNO LUDILO U BEOGRADU, PARTIZAN REŽIRAO PREOKRET! Crno-beli u grotlu Arene SRUŠILI Fener

09.11.2023. 19:48
Džejms Naneli
Džejms Naneli / Izvor: MN Press

Nestvaran spektakl.

Košarkaši Partizana pobedili su Fenerbahče sa 85:84 u meču sedmog kola Evrolige.

PARTIZAN - FENERBAHČE  85:84 (23:27, 24:29, 16:13, 22:15)
Beogradska Arena.

Sudije: Karlos Peruga, Marćin Kovalski i Tomas Bisuel

PARTIZAN: Vukčević 8 (4sk), Ledej 2 (7sk, 5as), Koprivica, Smailagić 13, Jarmaaz 5, Naneli 13, Trifunović 6, Anđušić 9, Doužer 5 (5as), Ponitka 2, Kaminski 15 (3sk, 3as)

FENERBAHČE: Motli 11 (5sk), Hazer, Vilbekin 9, Papajanis 7 (6sk), Mahmutoglu, Hejs-Dejvis 23 (6sk), Biberović 10, Mestoglu, Dorsi 18 (5as, 4sk), Madar 2 (5sk, 3as), Sestina 4

Gledali smo izuzetno slabo prvo poluvreme Partizana, koje uprkos velikom broju poena, završili su sa jednocifrenim minusom.

Nije loše počeo domaći tim, imao je Paritzan prednost, no sredinom deonice kao da su ugasili motore, dozvolili veliku seriju rivalu i preostali da igraju odbranu.

Tada je Fener okrenuo, i držao prednost, no i Turci su upadali u serije promašaja, ali ih je šut služio.

Nije bilo preterano raspoloženog igrača kod Partizana, dok je Hejs Dejvis blistao na drugoj strani i imao preko 20 poena u prvom poluvremenu.

Trifunović je održao crno-bele na jednocifrenom zaostatku pred odlazak na pauzu.

Delovalo je kao da je odložio neodložno, jer turski tim jeste nastavio da niže poene, te je vratio dvocifrenu prednost.
Kako je treća četvrtina odmicala, ulazili su gosti u prazan hod, Partizan to nije dovoljno koristio, ali donekle jeste.

Nošeni publikom uspeli su mic po mic da prilaze, a na scenu je stupio Danilo Anđuđić koji je bacanjima pa trojkom vratio tim u igru (63:67), no do kraja treće četvrtine Fener je pogodio bacanja i povisio na +6.

Četvrta četvrtina donela je pravo uzbuđenje. Partizan je uspeo da stigne, a onda i povede. U tim momentima Kaminski je odigrao ključnu ulogu, vezao je nekoliko dobrih napada. Usledila je rezultatska klackalica, Vilbekin je bio taj koji najviše preuzima odgovornost, ušli su gosti u problem sa penalima, a crno-beli su uspeli da u samom finišu povedu.

Imao je Partizan pola koša pet sekundi pre kraja i napad, ali je lopta ispala Frenku, te je Fener imao poslednji napad, ali ga nisu iskoristili.

Meč uživo mogli ste pratiti na našem portalu.

KRAJ! Pobeda Partizana 85:84
40. minut
Doužer za Kaminskog 81:82. Anđušić krade loptu Madaru, Smailagić kuca nakon sjajnog pasa Danila 83:83. Madar promašuje šut, Vilbekin faulira Danila i šalje ga na penale.  85:82. Vilbekin na drugoj strani na slobodnim bacanjima - pogađa 85:84. Kaminskom ispada lopta u zadnjem napadu crno-belih, ali Fener ne koristi to.
39. minut
Doužer ne pogađa trojku. Vilbekin iz nemoguće pozicije pogađa 79:82.
38. minut
Vilbekin za vođstvo 79:80. Doužer ne pogađa. Serija nesnalaženja u napadu na obe strane.
37. minut
Faul Fenera u napadu, odličan Ponitka. Sada dva velika promašaja Partizana.
36. minut
Dorsi za tri 75:78. Kaminski pogađa 77:78. Kaminski zakucava, Partizan vodi! 79:78.
35. minut
Motli kuca 73:75, ali ubrzo pravi peti faul. Kaminski na penalu, siguran 75:75. Dobra odbrana ali loš napad Partizana.
34. minut
Nestvarna publika nosi crno-bele, Kaminski donosi izjednaenje 73:73
33. minut
Papajanis flouterom 67:71. Anđušić ne pogađa, kupe crno-beli promašaj, Ponitka pogađa 69:71. Motli vraća +4. Anđušić smanjuje na -2.
32. minut
Naneli ne koristi situaciju. Ni Fener sada ne deluje dobro u napadu, pritom je Partizan popravio odbranu. Kaminski na liniji penala (1/2), a ulazi i Ponitka posle nekoliko nedelja pauze. 67:69.
31. minut
Kaminski ne pogađa trojku, Anđušić kupi, a Doužer daje trojku 66:69.Vilbekin ne vraća.
Kraj treće četvrtine 63:69
30. minut
Anđušić na liniji penala. Siguran 60:67. Dobra odbrana Ledeja, pa Danilo pogađa trojku i vraća crno-bele u igru 63:67. Serija sada promašaja Fenera, Hejs Dejvis na penalima 63:69.
28. minut
Iako crno-beli kreiraju nešto dobro, ubrzo to prokockaju što lošom odbranom, što propustima u napadu. Sada monstruozno kucanje Nanelija 58:67.  I kad se dobro odbrani domaćin, gledamo neorganozovan napad.
27. minut
Serija promašaja Partizana u jednom napadu. Naneli za tri, pa za dva, pa Ledej za dva...Ništa neće izabranike Željka Obradovića. Gosti koriste penale, a onda Smailagić pogađa dugu dvojku 56:65. Ponovo Biberović na liniji za slobodna bacanja - 56:67
26. minut
Tehnička Itudisu, Naneli je pogodio bacanje,ali nije iskorišćen napad 54:63.
25. minut
Smailagić se dobro snašao i pogodio 51:63. Potom serija promašaja istog igrača, Ledej popravlja. 53:63.
24. minut
Madar na ulaz 49:63. Partizan ima sreće jer Motli ulazi u problem sa faulovima, a pravi velike probleme u reketu crno-belih.
23. minut
Partizan ponovo ne rešava svoj napad. Slabo u ofanzivi, ni u defanzivi ništa bolje. Srećom po crno-bele ni gost ne realizuje sve svoje zamisli. Avramović sa penala donosi prve poene u nastavku 49:61.
22. minut
Trojka Dorsija 47:59. Trifunović ne pogađa trojku. Motli silovito zakucava 47:61.
21. minut
Madar promašuje, ni Naneli ne rešava u napadu uspešno.
Kraj poluvremena 47:56
20. minut
Sreća pogledala Partizan, Jaramaz polagao, lopta izlazila iz koša, ali gosti zakačili mrežicu - 47:56.
19. minut
Ni Jaramaz ne pogađa. Hejs Dejvis blista, ima preko 20 poena za poluvreme. Trifunović trojka 42:54. Sada će imati i tri bacanja. Siguran 45:54.
18. minut
Uspe Partizan da priđe, ali odmah to izgubi lošom odbranom. 39:52.
17. minut
Kaminskog ne ide, nije pogodio ni pod košem.
16. minut
Staje šut Fenerbahče. Alen takođe promašuje van 6,75.  Koraci Kaminskog 35:44.
15. minut
Trojka Tarika Biberovića 32:42. Mnogo šuteva sa distance za sada. Vukčević lukavo iznudio tri bacanja. 3/3  35:42.
13. minut
Vilbekin trojka uz zvuk sirene za napad 29:39. Avramović ne pogađa, ali Vukčević da, i to za tri 32:39.
12. minut
Vukčević je pogodio, iako je lopta dotakla gornji deo table 27:36. Smailagić pogađa 29:36.
11. minut
Papajanis trojka 23:30. Aleksa na ulaz 25:30. Hejs Devjsi za tri 25:33. Ne pogađa Ledej šut van 6,75. Raste vođstvo gostiju 25:36.
Kraj prve četvrtine 23:27
10. minut
Trojka Alekse 18:25. Ispala je odbrana Partizana, Papajanis kuca 18:27. Smjalagić trojka 21:27. Smailagić uz zvuk sirene za dva 23:37
9. minut
Doužer promašuje sa poludistance. Hejs Dejvis 2+1. 15:25.
8. minut
Totalna konfuzija Partizana, Motli zakucava 15:22, serija 0:10. Aleksa promašuje trojku.
7. minut
Neorganizovani napadi crno-belih, Fener koristi, tajm-aut Željko 15:19. Ni u sledećem napadu domaćih ništa bolje, Motli na penalima na drugoj strani - 15:20.
6. minut
Jaramaz trojka 15:12. Nova trojka Fenera 15:15. Serija promašaja Partizana, gosti okreću 15:17.
5. minut
Naneli dvojka 9:7. Uzvraćaju Turci 9:9. Naneli pa Dorsi po trojku 12:12.
4. minut
Doužer sa poludistance 7:5. Dorsi još jedan šut 7:7.
3. minut
Fener slab u napadu, ni Kaminski ne rešava. Trojka Dorsija nakon dobre odbrane crno-belih 5:5.
2. minut
Motli na mišiće 5:2, Naneliju u rukama ističe napad. Doužer krade loptu, ali je gube Ledej i Kaminski kombinovano.
1. minut
Kaminski rešava u isteku napada 2:0. Odbranio se Partizan, a onda Naneli 2+1 - 5:0.
1. minut
Počeo je susret. Startna petorka: Jaramaz, Naneli, Douzer, Ledej, Kaminski Ne prestaje vređanje Jama Madara.

Uoči meča:

Grobari su priredili "vrelu" dobrodošlicu bivšem igraču Jamu Madaru.

GROBARI MU NISU ZABORAVILI IZDAJU! Evo kako je Madar dočekan u Areni (VIDEO)Jam Madar

GROBARI MU NISU ZABORAVILI IZDAJU! Evo kako je Madar dočekan u Areni (VIDEO)

Turci su stigli oslabljeni:

VELIKA ŠANSA ZA PARTIZAN I ZVEZDU: Fenerbahče desetkovan u BeograduMarko Gudurić, Kevin Panter

VELIKA ŠANSA ZA PARTIZAN I ZVEZDU: Fenerbahče desetkovan u Beogradu