7°C
18.04.2024.
117.1484
109.6792

NEVEROVATNA DRAMA U STOŽICAMA: Mitrović izborio produžetak, Cedevita nezaustavljiva u dodatnih pet minuta

16.05.2022. 17:51
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Slovenački tim izborio majstoricu.

Košarkšai Cedevita Olimpije izborile su majstoricu u polufinalnoj seriji ABA lige pošto su posle produžetka u vrlo uzbudljivom meču savladali Crvenu zvezdu sa 88:80 (24:29, 19:15, 16:10, 17:22, 12:4) i izjednačili na 1:1.

PEŠIĆ OTKRIO: Jokić će igrati za reprezentaciju samo pod ovim USLOVOM

TITULA ZA SRPSKU TRENERKU: Marina vodila tim iz Istanbula do trofeja bez poraza u plej-ofu

VELIKI USPEH: Košarkaši Crvene zvezde Singidunum treći u regionalnoj ligi

Zvezda je odlično počela meč u Sloveniji pogodivši prvih pet šuteva za tri poena i brz ostigavši i do dvocifrene prednosti 19:7 u 5. minutu. Međutim, Cedevita Olimpija se brzo konsolidovala, Zvezeda je izgubila par lopti i domaćin je do kraja deonice prišao na 29:24. Crveno-bele je stao šut za tri poena u drugoj deonici što je Cedevita iskoristila i malo po malo smanjivala prednost, da bi Edžam sa četiri vezana poena doneo prvo izjednačenje, a zatim Murić trojkom prvo vođstvo domaćinu u 16. minutu. Ipak, Cedevita nije uspela da zadrži vođstvo do poluvremena, pošto je Dobrić trojkom u poseldnjim sekundama doneo crveno-belima minimalnu prednost 44:43 na velikom odmoru.

Zvezda je vrlo grzo u trećoj četvrtini izašla iz bonusa što je domaćin maksimalno koristio i često imao lake poene sa linije za slobodbna bacanja, dok ih je Zvezda promašivala na drugoj strani. Domaćin je imao prednost, da bi Lazić trojkom na kratko vratio Zvezdi prednost 52:50 u 26. minutu, ali je na kraju treće deonice Cedevita imala prednost 59:54. Pulen je doneo na strtu poslednje deonice osam poena prednosti 62:54 u 32. minutu, ali je Zvezda trojkama Dobrića i Voltersa prišla dva minuta kasnije na 64:62. Međutim, Zvezda naredna tri minuta nije postigla koš pa je domaćin otišao na 71:62 posle poena Omića u 37. minutu, da bi Holins i Ivanović vezali dve trojke i vratili neizvesnot u 38. minutu (71:68). Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj je Dobrić pogodio dva bacanja za 74:73 četiri sekuinde pre kraja. Murić je takođe bio oba puta precizan i Cedevita je tri sekunde pre kraja imala 76:73. Ivanović je pokušao za tri i nije bio precizan, ali je Mitrović uhvatio ofanzivni skok i pogodio uz faul. Iako je semafor pokazao da je vreme isteklo kada je pogodio koš, sudije su dosudile da poeni važe i da će Mitrović imati dodatno slobodno bacanje, jer je vreme zaustavljeno u trenutku dosuđenog faula. Mitrović je pogodio i Zvezda je izborila produžetak u kojem je oduigrala vrlo loše, pa je Cedevita zasluženo izborila majstoricu.

CEDEVITA OLIMPIJA - CRVENA ZVEZDA 88:80 (24:29, 19:15, 16:10, 17:22, 12:4)

DVORANA: Stožice.

SUDIJE: Jovčić, Nedović, Dragojević.

GLEDALACA: 9.000.

CEDEVITA OLIMPIJA: Pulen 8, Ferel 11, Edžam 6, Murić 21, Ogust 9, Blažič 12, Hodžić, Ščuka, Omić 10, Dragić 11, Radovanović, Mulalić.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 14, Davidovac 2, Mitrović 11, Lazić 5, Kalinić 9, Dobrić 15, Holins 14, Ivanović 3, Marković, Vajt 7, Kuzmić.

45. minut
Kraj uzbudljivog meča u Stožicama, Cedevita Olimpija je izborila majstoricu pošto je posle produžetka savladala Zvezdu sa 88:80.
43. minut
Murić pogađa trojku z faul Kalinića za kojeg je utakmica završena. Murić je pogodio i dodatno bacanje i domaćin vodi 84:78.
42. minut
Cedevita je boklje krenula u produžetku, vodi sa 80:76, Radonjić traži tajm-aut.

PRODUŽETAK

40. minut
Mitrović je pogodio uz faul i igraće se produžetak u Stožicama, 76:76.
39. minut
Mitrović pogađa samo jedno bacanje, Ogust pogađa iz teške pozicije, Cedevita vodi 74:71.
38. minut
Ponovo Zvezda vezuje dve trojke preko Ivanovića i Holinsa i prilazi na 71:68, a Golemac traži tajm-aut.
37. minut
Omić pogađa zicer, a zatim i Murić oba slobodna bacanja i domaćin ima maksimalnu prednost 71:62.
34. minut
Dobrić i Volters su postigli trojke, Zvezda je prišla na 64:62 i Golemac reaguje tajm-autom.
32. minut
Pulen pogađa, domaćin ima maksimalnu prednost 62:54.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Cedevita vodi 59:54.
28. minut
Ferel je pogodio samo jedno slobodno bacanje, Cedevita vodi 56:52.
26. minut
Lazić pogađa 10. trojku za Zvezdu koja vraća vođstvo 52:50, ali Omić donosi izjednačenje 52:52.
24. minut
Cedevita košem Blažiča dolazi do prednosti 50:46, Radonjić traži tajm-aut.
22. minut
Dragić pogađa sa linije za slobodna bacanja za prve poene u trećoj četvrtini, Cedevita vodi 45:44.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Dobrić pogađa trojku i donosi Zvezdi prednost na velikom odmoru 44:43.
18. minut
Cedevita povećava prednost, vodi 40:36. Zvezda ima mnogo problema u napadu.
16. minut
Murić pogađa trojku i Cedevita vodi prvi put na meču 36:34.
15. minut
Edžam postiže nove poene i donosi izjednačenje 33:33. Radonjić je zatražio tajm-aut.
13. minut
Edžam postiže poene preko Kuzmića, domaćin je prišao na 31:29.
11. minut
Burno je krenula druga četvrtina, tehničke greške na obe strane dobili su Dejan Radonjić i Melvin Edžam. Mitrović pogađa, Zvezda vodi 31:25.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine. Imala je Zvezda i dvocifrenu prednost, ali je domaćin uspeo da smanji zaostatak i sada je 29:24 za crveno-bele.
7. minut
Cedevita je uspela da iskoristi Zvezdine izgubljene lopte i uz bolju igru u napadu priđe na 22:18.
5. minut
Vajt je postigao trojku, Zvezda je pogodila svih pet šuteva za tri i vodi 19:7.
4. minut
Holins sa dve trojke i Kalinić sa jednom donose Zvezdi prvu dvocifrenu prednost 16:5.