"PARNI VALJAK" SAMLEO ASVEL: Drugo lice Partizana nakon poraza od Makabija!

12.10.2023. 20:18
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: KK Partizan

Prva pobeda u Evroligi ove sezone.

Košarkaši Partizana stigli su do prve pobede u Evroligi. Večeras je u Vilerbanu savladana ekipa Asvela rezultatom 62:88 (13:17, 16:26, 19:29, 14:16). Francuskoj ekipi je ovo drugi poraz u elitnom takmičenju, nakon što su u prošlom kolu, u Beogradu poraženi od Crvene zvezde.

GROBARI ĆE BITI IZNERVIRANI: Američki majstor i jedan od najboljih asistenata Evrope NE DOLAZI u Partizan

GOTOVO: Potpisuje Aleksej Šved!

KATASTROFA U ASVELU PRED GOSTOVANJE PARTIZANA: Sve pokradeno! Šta ovo znači za meč?

gledali smo rezultatsku klackalicu, a onda se priključio i Frenk Kaminski koji je sa četiri uzastopna poena doneo crno-belima 15:10.

Usledio je period dobre igre i jednih i drugih u odbrani, izuzetna agresivnost, a Partizan je stigao i do maksimalnih plus devet početkom druge deonice, najviše je tome kumovao Pi-Džej Doužer koji je uneo dosta živosti u napad svog tima i pronalazio je način kako da razbije odbranu protivnika.

Dva i po minuta je trebalo Asvelu da postigne poen u drugoj četvrtini, ali Partizan nije stao, Kaminski je poslao loptu Trifunoviću u ćošak za 29:16!

Svi su se zabrinuli za Kevina Pantera kada se našao na parketu, izgledalo je kao da se povredio, Obradović ga je povukao na klupu i nije se više vraćao na parket do kraja poluvremena, ali se vratio početkom drugog dela.

Anđušić je uneo novu živost u ekipu Partizana, pa su crno-beli držali prednost, a posle poena Kaminskog bilo je i 24:39.

Fantastična akcija Pantera i Smailagića posle čega su crno-beli stigli i do maksimalnih 20 poena viška. Apsolutnu dominaciju crno-belih potvrdio je Ledej zakucavanjem posle promašene trojke Smailagića, a posle poena Smailagića Partizan je imao novu maksimalnu prednost, 61:38!

Potpunu nemoć Asvela dokazao je Nando De Kolo koji je promašio čitav obruč prilikom otvorenog šuta za tri poena, a onda neverovatna serija Partizana, polaganje Avramovića, zakucavanje Nanelija za 65:38 i to sve uz tehničku grešku domaće klupe! Ubrzo je bilo i 30 poena razlike, sve se to dešavalo na tri minuta do kraja treće deonice.

Konačno se pojavio i Mateuš Ponitka na parketu, kao i Balša Koprivica, a Partizan je stao, Asvel je vezao šest poena, smanjili su i na 20 poena razlike, ali onda je tek usledila, verovali ili ne, treća trojka Partizana preko Nanelija na 8 minuta do kraja susreta.

Do tog trenutka Partizan je za tri poena šutirao 2 od 13.

Na šest minuta do kraja, svi igrači Partizana su stigli do poena nakon što se Koprivica upisao u strelce, a onda je Naneli pogodio još jednu trojku za +28, a onda zakuvanje Koprivice za povratak najvećeg vođstva!

Tražio je Obradović i od košarkaša Partizana maksimalnu ozbiljnost kada je već sve bilo rešeno, besneo je u jednom trenutku kraj terena, a Asvel je na kraju uspeo da ublaži prednost crno-belih.

Na kraju, Naneli 17 poena, Ledej 13 uz 7 skokova, Smailagić je dodao 12, a Panter 11. Dodajmo i da je danas ekipa Partizana bila oslabljena neigranjem Ognjena Jaramaza.

Valensija – Fenerbahče (20:30)

U nastavku teksta možete pročitati detaljniji tok meča.

ASVEL - PARTIZAN 62:88 (13:17, 16:26, 19:29, 14:16)

4/4

KRAJ MEČA!
62:88! Prva pobeda Partizana u Evroligi ove sezone, sada imaju učinak 1:1, dok ekipa Asvela upisuje drugi poraz.
38. Minut
61:86! Sve je ovde jasno. Biće ovo prva pobeda Partizana u Evroligi
36. Minut
54:82! Nemaju rešenje igrači Asvela u napadu, ali ni u odbrani. Naneli pogađa TROJKU, dok nakon sjajne odbrane crno-belih, zakucava Balša Koprivica!
34. Minut
54:79! Prve poene na meču upisuje i Balša Koprivica što znači da su se u listu strelaca upisali svi igrači Partizana!
33. Minut
54:77! Naneli pogađa sa linije 6.75, posle segmenta u kom je Asvel uspeo da veže nekoliko akcija i spusti zaostatak na minus 20.

3/4

30. Minut
46:72! Kratka serija Asvela koju je predvodio Dekolo, ali koju prekida Zek Ledej na drugo strani. Meč je sa pet ličnih grešaka u timu Partizana završio Frenk Kaminski.
27. Minut
38:68! +30 za Partizan! Li maši šut, zatim i Džekson za Asvel, a lake poene iz kontri upisuju Ledej, Avramović i Naneli! U poslednjoj kontri u kojoj je poentirao Ledej, videlo se da su igrači francuskog kluba praktično digli ruke i od ove utakmice.
24. Minut
38:61! Li postiže lake poene za Asvel ali ekspresno uzvraćaju Naneli iz teške pozicije, pa dva puta pod košem Alen Smailagić koji je upisao osam poena u dosadašnjem toku meča.
22. Minut
29:49! Kevin Panter je fauliran na šutu za tri poena i realizuje slobodna bacanja. U narednom napadu Džekson maši Zicer nakon čega je usledila sjajna asistencija Pantera za Smailagića koji pogađa uz faul i precizan je sa penala za +20 Partizana. Paris Li na drugoj strani pogađa TROJKU i upisuje prve poene za Asvel u ovoj četvrtini. Smailagić zakucava i ponovo povećava prednost.
21. Minut
29:43! Lepo je tekao prvi napad ekipe Partizana, Avramović je dobio loptu u uglu, imao je otvoren šut i promašio za tri ponea. U narednom napadu Kaminski pravi svoj treći faul te napušta preventivno parket.
20. Minut
POČELO JE DRUGO POLUVREME!

2/4

20. Minut
29:43! KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Raste prednost Partizana, a i Panter je ponovo na parketu, što je dobra vest. Sjajan poslednji napad realizovali su igrači crno-belih za prve poene Alekse Avramovića.
19. Minut
24:37! Panter je ostao na klupi posle minuta odmora. Anđušić dobija jedan na jedan duel sa Lijem. Nesportska greška Lija, dva bacanja daje Anđušić. Nije pogodio potom i za tri, Luvavu jeste za dva. Nova bacnaja za Anđušića koji je sada najefikasniji u gostujućem timu. Penalima izvraća i Luvavu, pre vrlo slabog napada Partizana koji je završen bez šuta.
17. Minut
20:35! Anđušić poentira i ponvo vraća Partizan na +13! Međutim, Luvalu uspeva da poentira kroz prodor, nakon dugog napada Asvela. U napadu beogradskog kluba, Anđušić je fauliran i precizana sa linije penala.
16. Minut
20:29! Odličan Trifunović, iz prvog kontakta sa lopto pogađa TROJKU za velikih +13 Partizana. Međutim, u narednom napadu usledila je kontra Asvela, koju je pokušao da spreči kapiten Kevin Patner, pao je na parket i držao se za zadnju ložu. Vidno će ovo zabrinuti klupu crno-belih.
13. Minut
16:22! Neuspešan napad Partizana, zatim i dobro postavljanje odbrane, ali Smailagić pravi faul na šutu Skota, te mu dopušta da realizuje 2+1. Već u narednom napadu, Partizan gubi loptu, ali isto čine i košarkaši Asvela.
12. Minut
13:22! Sjajna serija Partizana od 13:3! Odličnu odbranu je odigrao Ledej koji je u kontri video Dozijera, koji je sjajno trčao i lako ubacio još dva poena za najveću predsno crno-belih, za sada.
11. Minut
13:20! Pogađa Dozijer i povećava prednost Partizana. Na drugo strani Ekbunu maši šut za dva ponea. U narednom napadu Ledej je fauliran i pogađa 1 od 2 sa linije penala.

1/4

10. Minut
13:17! KRAJ PRVE ČETVRTINE! Partizan vodi 17:13, imali su crno-beli i plus sedam, ali je trojku pogodio Paris Li.
06. Minut
10:15! Kaminski upisuje svoj četvrti poen na startu ovog meča za, za sada, najveće vođstvo Partiazan. Na drugoj strani šut za tri maši Li, u narednom napadu Ekbunu nije uspeo da poentira.

04. Minut
10:11! Vraća Asel, ali Ledej potom ubacuje trojku za 2:5. Uzvraća Paris Li za tri poena, ali Avramović, Naneli i Panter uspevaju da vrate crno-bele u vođstvo.
02. Minut
0:2! Skoro dva minuta bez poena prekida Džejms Naneli za prve poene Partizana i ujedno prve na ovom meču.
01. Minut
MEČ JE POČEO! Prvi napad ima ekipa Asvela, ali Li maši šut za tri poena. Što čini i Panter na drugoj strani.

Partizan: Avramović, Panter, Naneli, Kaminski, Ledej

ASVEL: Luvalu, Li, Džekson, Skot, Ekbunu

Najnovije vesti o KK Partizan možete naći OVDE.