PAO JE I VIRTUS: Partizan sve bliži plasmanu u plej-of

07.03.2023. 21:33
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Tanjug/ilustracija

Meč 27. kola.

Košarkaši Partizana su gostovali Virtusu u Bolonji u meču 27. kola Evrolige. Slavili su crno-beli sa 79:88 (26:28, 21:17, 16:20, 16:23) i sada su još bliži plasmanu među osam najboljih timova na Starom kontinentu.

DA LI JE ON PRVO POJAČANJE PARTIZANA? Ubacio voljenom klubu 30 poena, Željko Obradović ga odlično poznaje

VRATIO SE RADONJIĆ: Stigao je u Beograd i pogledao meč ABA lige u društvu prijatelja

ZVEZDA MEMFISA U VELIKOM PROBLEMU: Preti mu 50 mečeva SUSPENZIJE (FOTO)

Mnogo poena je viđeno u prvoj deonici čak 54. Partizan je posle deset minuta imao malu prednost 28:26, a moglo je biti i mnogo bolje za Beograđane da domaći nisu četvrtinu završili serijom 5:0.

U nastavku su domaći zaigrali bolje, a briljirao je sa asistencijama Miloš Teodosić koji je poluvreme završio sa osam uspešnih dodavanja. Uz to imao je i dva uzeta šuta i to oba uspešna za tri.

Evroliga, 27. kolo:

Virtus Bolonja – Partizan 79:88 (26:28, 21:17, 16:20, 16:23)

Hala: Virtus Arena

Sudije: Danijel Jeresuelo, Džozef Bisang, Đentan Ćići.

Virtus: Manion, Belineli, Pajola 9, Bako 4, Jaite 14, Lundberg, Haket 5, Miki 13, Vims, Ojele 13, Teodosić 11, Abas 10. Trener: Skariolo.

Partizan: Vukčević, Ledej 10, Avramović, Panter 17, Smajlagić 9, Papapetru 3, Egzum 17, Naneli 16, Lesor 5, Trifunović, Anđušić, Madar 11. Trener: Obradović.

Partizan je drugo poluvreme otvorio serijom od 7:0 i tih plus pet su bili najveća prednost od tada koja je ponavljana još dva puta u trećoj deonici. Iako su domaći preokrenuli u poslednju četvrtinu je Partizan ušao sa plus dva.

Sjajno su započeli poslednju deonicu izabranici Želimira Obradovića i na pet minuta pre kraja došli su do dvocifrene prednosti. Pripretili su domaći i došli na tri razlike, ali tada je prvom trojkom na meču Džejms Naneli opet doveo Partizan na bezbednu razdaljinu.

Odluka je pala kada su domaći izgubili loptu na plus pet na 30 sekundi pre kraja. Ovo je vrlo važna pobeda crno-belih, a jedino je loša vest da je Baskonija u gostima savladala Real.