VOLDENOV MEČ SEZONE: Partizan PREOKRETOM srušio Virtus u Bolonji i OBEZBEDIO prvo mesto pred četvrtfinale! (VIDEO)

05.02.2020. 22:04
Kori Volden
Kori Volden / Izvor: MN Press

Uzbudljiv meč u petoj rundi Top 16 faze.

Košarkaši Partizana savladali su Virtus u Bolonji sa 84:82 (18:13, 29:22, 21:28, 14:21), posle preokreta i tako obezbedili prvo mesto u grupi E Top 16 faze pred četvrtfinale Evrokupa.

Utakmicu je obeležio preokret crno-belih koji su na poluvremenu zaostajali 12 razlika, a junak je bio Kori Volden sa 29 poena i pet skokova.

POSLE PORAZA OD ROSTOVA: Savo EKSPRESNO doveo POJAČANJE u odbrani! Sutra i AMERIKANAC stavlja paraf

DA LI JE OVIM NAJAVIO KORPU? Zidan OTKRIO šta će PREDUZETI povodom Jovića! (FOTO)

SVE JE VEĆ POZNATO: Evo ko čeka Partizan u ČETVRTFINALU Evrokupa! Biće PAKLENO...

Prva četvrtina je krenula izuzetno tvrdo, a oba tima nisu uspela da poentiraju puna tri minuta. Nikola Janković je pogodio za prvo vođstvo Partizana, a Teodosić je uzvratio trojkom. Bolonjezi su stekli prvo osetnije vođstvo posle tehničke greške Andrei Trinkijeriju i penala koji je ubacio Teo (14:8).

Posle Birčevićeve trojke crno-beli su prišli na minus tri (16:13), ali se na mini odmor otišlo sa prednošću Italijana od 18:13.

Crno-brli su mnogo bolje otvorili drugi kvartal, a posle trojke Voldena u 14. minutu prišao je i na minus dva (26:24). Ipak, tada su domaći napravili 13:2 i došli do dvocifrene prednosti (39:26), koju su praktično zadržali do poluvremena.

Posle 20 minuta igre, Virtus je predvodio Stefan Marković sa 12 poena i tri ukradene lopte, a Teodosić je dodao devet. Od pulena Andree Trinkijerija istakao se Kori Volden sa 15 koševa, a povredu je zaradio Nemanja Gordić.

Treći period je započeo u sličnom tonu, a posle slobodnog bacanja koje je pogodio Teodosić domaćin je došao do 15 koševa viška (52:37). Crno-beli su najpre stigli do serije od 9:0 zaključno sa poenima Tomasa koju je prekinuo Riči (54:46). Crno-beli su nastavili upornom igrom da "krcaju" prednost Italijana, a nakon što je poentirao Jaramaz razlika je svedena na tek minus četiri (63:59).

Novica Veličković je sa linije penala sveo razliku na jedan posed (65:63), ali je usledila jako važna trojka Kurnoa, nakon blokade Mozlija pa je Virtus sa pet poena razlike ušao u poslednji kvartal.

Volden je na startu četvrte četvrtine pogodio dva slobodna bacanja za svoj 19. poen i 68:65, ali je na drugoj strani Teodosić ubacio dva penala, nakon što ga je faulirao Nikola Janković. Crno-beli su ispunili bonus veoma rano, već u trećem minutu, a trojkom Stefana Markovića Bolonjezi su vratili razliku na osam poena (73:65).

Mozli je u 34. minutu poentirao iz ofanzivnog skoka, a Partizan je propustio važan napada na 73:67 da se vrati u egal, pa je Jaramaz faulirao Hantera i poslao ga na liniju penala. I on i Teodosić su bili polovični sa linije slobodnih bacanja, pa je Virtus sa osam poena viška ušao u završnih pet minuta (75:67)

Tada je Zagorac spojio dva penala, a Volden nastavio sa odličnim utakmicom, pa su crno-beli prišli na samo jedan koš zaostatka (75:73).

U samoj završnici Zagorac i Volden su bili odlični, Rade naročito u defanzivi kada je u pretposlednjem napadu domaćih naterao Teodosića na grešku posle koje su gosti poentirali iz kontre i poveli (83:82). Teo je zatim promašio trojku i bilo je jasno da će Partizan do pobede i prvog mesta.

VIRTUS BOLONJA - PARTIZAN 84:82 (18:13, 29:22, 21:28, 14:21)

DVORANA: "Paladoca"

GLEDALACA: 4768

SUDIJE: Garsija, Kartal, Racis

VIRTUS BOLONJA: Marbl 3, Pajola, Baldirosi 3, Marković 17, Riči 9, Delija 2, Kurno 3, Hanter 5, Vims 5, Nikolić, Teodosić 24, Gembl 11.

PARTIZAN: Volden 29, Zagorac 4, Pejdž 6, Gordić 1, Mekadu, Jaramaz 6, Veličković 5, Birčević 6, Janković 4, Tomas 10, Trifunović 8, Mozli 5

Grupe E, 5. kolo

Trento - Darušafaka 74:95

Virtus Bolonja Partizan 82:84

Pogledajte kako izgleda naša TV voditeljka Marija Egelja, devojka bivšeg asa Partizana Ljubiše Rankovića

SVI SU SE PITALI ŠTA JE U FLAŠICI? Nole OTKRIO šta je PIO tokom finala sa Timom (VIDEO)

PORUKA KOJA CEPA I NAJTVRĐA SRCA: Vanesa Brajant se OGLASILA i poslala NAJEMOTIVNIJE reči Kobiju

SKANDAL VIŠESTRUKE GREN SLEM ŠAMPIONKE: Amerikanka SUSPENDOVANA zbog DOPINGA u 39. godini!