ŽOC ZADOVOLJAN POSLE UBEDLJIVE POBEDE: Otkrio kakvo je stanje povređenog Mura

09.10.2021. 22:14
Željko Obradović
Željko Obradović / Izvor: MN Press

Crno-beli savladali SC Derbi.

Košarkaši Partizana ostvarili su i treću pobedu u isto toliko kola ABA lige pošto su savladali na premijer ipred svojim navijačima u ''Štark'' areni SC Derbi sa 79:57. Trener crno-belih Željko Obradović bio je zadovoljan psle ostvarene pobede.

NIJE BILO DRAME: Partizan u premijeri pred grobarima pregazio SC Derbi (VIDEO)

OVOSEZONSKI PRVENAC ČAČANA: Borac priredio iznenađenje u Crnoj Gori

OBRADOVIĆ POBESNEO: Partizan na PLUS 26, a Žoc PSUJE i URLA (VIDEO)

- Veoma pozitivni, odigrali smo ozbiljnu utakmicu. Imali smo poštovanje za protivnika koji razume igru. Insistirali smo na odbrani kojom bi sprečili kreatore i šutere. Uglavnom smo igrali odbranu dobro. Evidentno je da moramo da ubrzamo igru. Imali smo 16 asistencija, ali previše izgubljenih lopti. Na treninzima to najviše radimo, ali za sada to ne deluje tako - rekao je Obradović koji seosvrnuo i na minutažu mladih igrača. - Trener ne postoji, niti protivnik diktira. Imamo pripremnu utakmicu, ali i sama utakmica donose neku ulogu. Svi igrači zaslužuju da igraju zbog želje na treninzima. Naravno greške postoje, mladi igrači greše i to im treba objasniti. Od njih samih zavisi koliko šansu će dobiti. Sve idemo od utakmice do utakmice. Sledi i početak evropskih utakmica.

Crnpo-beli su u poslednjoj četvrtini ostali bez Dalasa Mura koji je morao da napusti igru zbog povrede, ali je Obradović optimista.

- Rekao mi je da će biti dobro. Mislim da neće biti potrebe da ide na snimak. Sreća pa sutra ima slobodan dan. videćemo kako će izgledati. Žao mi je što nisam mogao da ubacim Glasa koji je dobio strašan udarac na treningu. Rodions je počeo da radi, prebrodio je probleme sa koronom - zaključio je Obradović.