EVROLIGA: Dobrićev meč sezone za novi trijumf Zvezde

02.12.2022. 18:50
Ognjen Dobrić
Ognjen Dobrić / Izvor: MN Press
Meč 11. kola.

Košarkaši Crvene zvezde odigrajli su sjajan meč protiv Virtusa u okviru 11. kola Evrolige u Beogradu. Slavili su izabranici Duška Ivanovića sa 83:74 (17:23, 25:18, 25:14, 16:19) i tako su vezali i četvrti trijumf u elitnom takmičenju.

TOTALNA LUDNICA U GRUPI H: Srbija saznala potencijalnog protivnika u osmini finala

RADULJICA JE OTPISAN? Oglasio se direktor Crvene zvezde

SJAJNA VEST: Legendarni Milan Ciga Vasojević primljen u "Kuću slavnih"

Italijani su bolje otvorili meč. Poveli su sa 12:6, ali su se crveno-beli brzo vratili (11:12). Ipak, tada je usledila nova serija gostiju i prva dvocifrena prednost (13:23). Kraj četvrtine je završeno spektakularnim košem Filipa Petruševa, koji je zakucao loptu kokju je Marković izveo iz auta na samo 0,7 sekundi pre kraja, za podnošljivih minus šest (17:23).

Zvezda je posle neverovatnog skoka Bentila, a zatim i dodavanja do Vildoze smanjila na 27:29. Argentinac je i u naredna tri napada postigao još dve trojke i doveo publiku do ekstaze.

Konačno je Zvezda povela posle floutera Ognjena Dobrića kada je pogodio 37:36. Promašio je Dalmatinac dodatno bacanje, ali je lopta stigla do Beograđana i Bentil je pogodio u poslednji minut se ušlo sa 40:37. Na poluvremenu se otišlo rezultatom 42:41.

Evroliga, 11. kolo:

CRVENA ZVEZDA - VIRTUS 83:74 (17:23, 25:18, 25:14, 16:19)

Hala: Aleksandar Nikolić, Beograd

Sudije: Migel Anhel Perez, Emin Mogulkoč, Leandro Lezkano.

Crvena zvezda: Holand 5, Vildoza 16, Mitrović 12, Lazić 3, Martin 4, Dobrić 20, Nedović 5, Marković 2, Kuzmić, Petrušev 4, Topić, Bentil 12.

Virtus: Kordinije 7, Manion 11, Belineli 4, Pajola 7, Bako 1, Žaite 15, Lundberg 2, Heket 6, Miki 11, Kamara, Vims 10.

Odlično je krenula Zvezda u nastavku i posle koša i iz ofanzivnog skoka i prodora Stefana Markovića bilo je plus osam (56:48). Crveno-beli su celu četvrtinu podigrali bez Nedovića koji je imao tri faula iz prvog dela, ali je razlika značajno uvećana (67:55) pred poslednju deonicu.

Ovo je definitvno bio meč sezone Ognjena Dobrića koji je i u odbrani i napadu briljirao i pokazao da je kriza svakako prošlost. Vildoza je naravno bio istaknut, ali mora se ustaći i rola Stefana Markovića koji je podsetio na najbolje dane.

Uoči ovog kola oba tima su imala učinak od četiri pobede i šest poraza, dok su Italijani igrali u Beogradu bez suspendovanog Miloša Teodosića.