Borba AUTSAJDERA za preostala mesta na Mundobasketu! (FOTO, VIDEO)

06.09.2019. 15:54
Mundobasket 2019

Plasman od 17. do 32. na Svetskom prvenstvu.

Na Svetskom prvenstvu ekipe koje su izgubile šanse za prolazak dalje, igrali su utakmice za plasman od 17. do 32. mesta.

Reprezentacije Angole, Nigerije, Tunisa i Kine upisali su pobede.

ZALJUBLJENI SU JEDNI U DRUGE: Greg Popović URNEBESNO ocenio igru NBA asova na Mundobasketu

NEKOME JE FIBA MAJKA, A NEKOME MAĆEHA: Đorđević GRMEO, a razlog je Bogdanović!

POSLE PLUS 43 ODGOVARAO I NA NEPRIJATNA PITANJA: Đorđević otkrio šta se desilo sa Milutinovim

U prvom duelu za plasman od 17. do 32. mesta Iran je lako izašao na kraj sa reprezentacijom Angole 71:62. Najbolji pojedinac na toj utakmici bio je Kabahrami koji je postigao 21 poen (5 od 7 za tri poena).

Iran
Iran

Iranu je ovo prva pobeda na šampionatu, dok je Angola zabeležila i treći poraz.

Selekcije Nigerije i Obale Slonovače odmerili su snage u kojoj su Nigerijci izašli kao pobednici, ubedljivim rezultatom 83:66. Slonovi su se držali do poluvremena, ali sjajnom trećom četvrtinom afrikanci su prelomili utakmicu.

Vinsent sa 15 poena se istakao kod pobedničke ekipe, dok poražene reprezentacije najefikasniji je bio bivši košarkaš Crvene zvezde, Dion Tompson sa 19 poena uz devet skokova.

Tunis je deklasirao reprezentaciju Filipina, već na poluvremenu su išli na plus 24, posle su utakmicu rutinski priveli kraju, rezultat je glasio 86:67.

Tunis
Tunis

Najefikasniji kod Tunižana bio Omar Abada sa 16 poena, Bleč sa 24 poena uz 11 skokova bio najbolji pojedinac u poraženoj ekipi Filipina.

Reprezentacija Kine savladala je selekciju Južne Koreje u neizvesnoj završnici rezultat 77:73.

SVE JE JASNO U GRUPI I: Poznato je sa kim će Srbija igrati u četvrtfinalu! (VIDEO)

KINEZ RAZBESNEO SALETA: Novinar ISPROVOCIRAO selektora Srbije! Dobio je MOĆAN odgovor!