DELFINI U ČETVRTFINALU OI: Srbija ISKALILA BES nad Crnom Gorom! Sada je čeka NAJTEŽI protivnik!

02.08.2021. 07:01
vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters
Fenomenalna igra Savićevih izabranika.

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Crne Gore u poslednjem 5. kolu takmičenja u grupi „B“ rezultatom 13:6 (6:1, 2:1, 3:2, 3:2).

Time su izabranici Dejana Savića zauzeli treće mesto u preliminarnoj fazi i plasirali se u četvrtfinale Olimpijskih igara u Tokiju.

SKANDAL U TOKIJU: Atletičarku teraju sa Igara, ona zatražila azil

KREĆU KAJAKAŠI I RVAČI: Raspored srpskih sportista za 2. avgust

NEVEROVATAN SKOK: Pao SVETSKI rekord posle 26 godina

Sjajno su Delfini otvorili meč protiv Ajkula, već u prvoj četvrtini poveli sa pet razlike (5:0) i kontrolisali dalji tok susreta.

Čvrstin odbranom nisu dozvolili Crnogorcima da ugroze Mitrovića, koji je i pored nekoliko intervencija ostao nesavladan.

Tek u finišu crnogorski vaterpolisti uspeli su da postignu prvenac u ovom duelu, ali sa peterca preko Matkovića.

Granitna igra u defanzivi bila je najjača karika Savićevog tima u ovom duelu, što svedoči i rezultat druge četvrtine, u kome su Crnogorci ponovo postigli samo jedan gol (2:1). Sa druge strane, Delfini su uspeli da povećaju prednost, pogocima Lazića i Filipovića, što im je omogućilo da rasterećeniji uđu u nastavak utakmice.

Golom Milana Aleksića, srpski vaterpolisti su početkom trećeg dela stigli do maksimalnih +7 (9:2), čime je pobednik praktično bio rešen. Ostalo je bilo rutinsko odrađivanje posla.

Najefikasniji igrač u timu Srbije bio je kapiten Filip Filipović sa tri gola, po dva su dali Nikola Dedović i Duško Pijetlović. Kod Crne Gore, prednjačio je Ivović strelac tri pogotka, jedan manje postigao je Matković, dok se upisao i Ukropina.

Delfini će posle ove pobede igrati u četvrtfinalu protiv svetskih šampiona Italije, mada bi im mnogo više odgovaralo da su bili četvrti i otišli na Grčku, koja je iznenadila osvajanjem prvog mesta u A grupi.

Kako je meč tekao pročitajte u nastavku teksta.

Sva dešavanja sa meča Srbija - Crna Gora, možete da pratite na našem sajtu iz minuta u minut.

KRAJ UTAKMICE.
14:6
Sava Ranđelović stavlja tačku na blistavo izdanje Srbije u poslednjoj sekundi susreta.
13:6
Novi gol za Ivovića.
Tajm-aut je zatražio selektor Crne Gore Vladimir Gojković.
13:5
Dušan Matković postiže svoj drugi gol na meču, a peti za Ajkule. Bio je to njegov 11. pogodak na turniru, po čemu je u vrhu liste najefikasnijih strelaca.
13:4
Još jedan gol kapitena Filipa Filipovića sa peterca, nepogrešiv je danas srpski rekorder po broju trofeja i nastupa u nacionalnom timu.
12:4
Stefan Mitrović donosi najveću prednost Srbiji.
4. ČETVRTINA
KRAJ TREĆE ČETVRTINE. I ovaj period smo rešili u našu korist rezultatom 3:2.
11:4
Ivović postiže novi gol iz peterca.
Poništen gol Crnoj Gori. Gledao se snimak, da li je Vlado Popadić šutnuo na vreme. Ipak je udarac uputio posle sirene i pogodak ne važi.
11:3
Duško Pijetlović novim golom donosi Srbiji 11. gol. Kakva igra srpskih vaterpolista.
10:3
Ukropina postiže gol za Crnu Goru.
10:2
Andrija Prlainović je realizovao novi peterac za Delfine, pošto se Jakšić izborio za njega.
9:2
Igrač više za Srbiju, a onda fenomenalan gol Milana Aleksića sa distance.
Srbija nastavlja da dominira u odbrani, nova oduzeta lopta Crnogorcima.
Nema golova posle prvog minuta u trećem periodu.
3. ČETVRTINA
KRAJ PRVOG POLUVREMENA. Ostaje 8:2 na kraju prvog dela.
Drugo isključenje dobio je Sava Ranđelović, moraće da se pripazi do kraja meča.
Pokušaj Ukropine, ali Branislav Mitrović je devetom odbranom sačuvao mrežu.
Crna Gora nije još postigla gol iz igre, što samo može da raduje Savića.
8:2
Najlepši gol do sada postigao je Đorđe Lazić, iz nemoguće pozicije usledila je šrauba i mreža se zatresla. Četvrti pogodak Lazića na Olimpijskom turniru.
7:2
Peterac i na drugoj strani realizovao je Aleksandar Ivović. Prvi gol za Crnu Goru u drugoj četvrtini.
7:1
Posle faula nad Jakšićem, Filipović je izveo sigurno peterac za prvi gol Srbije u drugoj četvrtini.
Blista i Kandić, posle šuta Pjetlovića sjajno reaguje golman Ajkula.
Novi promašaj Crnogoraca, Brguljanov udarac Branislav Mitrović sjajno brani.
Na drugoj strani Brguljan preti, ali i njegov šut završava na konstrukciji Mitrovićevog gola. U kontri je Dedović izgubio loptu, mnogo brže se igra.
Aleksić je sa velike udaljenosti na isteku napada pogodio prečku. Šteta, bio bi to evrogol.
2. ČETVRTINA.
KRAJ PRVE ČETVRTINE.
6:1
Duško Pijetlović je doneo Delfinima igrača više, a onda i pogodio za novih +5 srpskih vaterpolista.
5:1
Konačno gol i za Crnu Goru, ali ne iz igre nego sa peterca, "led je probio" Dušan Matković.
5:0
Nikola Jakšić se upisao u strelce i doneo ubedljivo vođstvo, Ajkulama se smeši katastrofa.
4:0
Novi gol Nikole Dedovića, ovo je već ogromna prednost za Srbiju. Da su ovako irgali Delfini od starta, već bi obezbedili prvo mesto u B grupi.
Šteta, Mandićev udarac zaustavila je prečka.
3:0
Novi peterac za Delfine realizovao je Dušan Mandić i postigao deveti gol na turniru. Ovo je sjajna prednost za Savićeve izabranike.
2:0
Peterac je imala Srbija, kapiten Filip Filipović je bio neumoljiv i sa sedmim golom na turniru izjednačio se sa Jakšićem na drugom mestu liste strelaca Srbije. Najefikasniji je Dušan Mandić sa osam golova.
Crna Gora nije realizovala igrača više, a u kontri Duško Pijetlović je propustio šansu da duplira vođstvo. Pogodio je stativu u kontri.
1:0
Vodi Srbija, Nikola Dedović je strelac.
Ništa od prvog napada, Crna Gora je zapretila preko Marka Petkovića, ali je Branislav Mitrović odbranio njegov šut.
UTAKMICA JE POČELA. Prvi napad imaće Srbija.
6:52
Reprezentativci izlaze na megdan. Sledi intoniranje himni.

TOK MEČA.

Vaterpolo reprezentacija Srbije igra meč poslednjeg 5. kola takmičenja po grupama, na Olimpijskim igrama u Tokiju. Protivnik izabranicima Dejana Savića biće selekcija Crne Gore, u jednom od dva derbija dana (u drugom koji odlučuje o prvom mestu u grupi "A" sastaju se Španija - Hrvatska).

Pobednik ovog meča zauzeće treću poziciju u ovoj grupi i u četvrtfinalu igrati protiv drugoplasirane selekcije iz grupe "A" - Italije, koja je u poslednjem kolu remizirala sa Mađarima 5:5, dok je Grčka pobedom nad Amerikancima (14:5) obezbedila prvo mesto u ovoj grupi.

Delfini su do ovog meča savladali Kazahstan (15:9) i Australiju (14:8), dok su poraženi na premijeri od Španije (12:13) i u poslednjem duelu protiv Hrvatske (12:14).

Ajkule su kao i srpski vaterpolisti izgubili od Crvene furije (6:8) i Hrvata (8:13), ali su dva trijumfa ostvarili protiv Kengura u prvom kolu (15:10) i poslednjoj rundi u "rukometnom" rezultatu sa Kazahstanom (19:12).

Pogledajte kako izgleda Milica Ristić, devojka Nikole Rađena.