ČUDO SE DOGODILO: Srbija u finalu (FOTO)

18.08.2016. 20:04
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters

Herojska partija Srpkinja za petu medalju u Riju.

Ženska odbojkašaka reprezentacija Srbije načinila je podvig i plasirala se u finale Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru, pošto je savladala svetske šampionke i olimpijske vicešampionke, selekciju SAD sa 3:2 (20:25, 25:17, 25:21, 16:25, 15:13).  Za zlatnu medalju odbojkašice Srbije igraće protiv pobednika meča između Kine i Holandije, a finale je na programu u noći između subote i nedelje od 03:15 časova.

SVETSKA SPORTSKA VELESILA: Zbog OVOGA nam ZAVIDI cela planeta (FOTO)

Prvi set protekao je u ravnopravnoj borbi dve selekcije. Ni Srbija ni SAD nisu uspevale da se odlepe, a maksimalna prednost obe reprezentacije tokom prvog seta bila je dva poena. Međutim, u samoj završnici Amerikanke su bile spretnije i uz nekoilko grešaka izabranica selektora Zorana Terzića uspele da reše set u svoju korist.

NA MUCI SE POZNAJU JUNACI: Štefanek se bavi rvanjem i pored zdravstvenih PROBLEMA (FOTO)

SREBRNI KAJAKAŠI OTKRILI: SAMO nam je OVO FALILO za zlatnu medalju!

Sve je izgledalo drugačije u drugom setu. Srbija je od starta krenula silovito i ubrzo je postalo jasno da će Amerikanke morati mnogo da se potrude ukoliko žele da prođu u finale. Proradio je servis Srbije, a ubrzo je i blok bio na visini zadatka pa su se Amerikanke brzo našle u zaostatku. Predvođene Tijanom Malešević i Brankicom Mihajlović reprezentativke Srbije ubrzo su došle do izjednačenja u setovima.

SPEKTAKL: Ako prođe U FINALE Srbija će igrati protiv Hrvatske

Na krilima odličnog drugog seta, Srbija je odlično počela i naredni. Povela je Srbija 8:1, ali su zatim Amerikanke zaigrale na svom nivou i prednost Srbije je počela da se topi. Međutim, najviše što su olimpijske vicešampionke uspele u trećem setu bilo je da priđu na 22:20, da bi Srbija uspešno privela set kraju i povela.

JUČE JE BOLELO: Evo šta kaže Ivana Španović kako je danas (FOTO)

POSTAO HEROJ SRBIJE NA ROĐENDAN: Bogdanović objavio status za SVE u euforiji - UZ VATRU! (FOTO)

Sve što je krasilo Srbiju u drugom i trećem setu, gotovo je nestalo u četvrtom. Srbija se držala u početku, ali su od rezultata 12:8 SAD krenule da stiču još veću prednost. Servis Srbije postao je znatno lošiji, a uz poremećen prijem bilo je mnogo poteškoća u napadu Srbije. Amerikanke su to iskoristile i izborile peti odlučujući set.

HRVATI SE PITAJU ZAŠTO: A odgovor je veoma PROST i ONI ga dobro ZNAJU (VIDEO)

Peti set je počeo inicijativom Amerikanki koje su ubrzo stekle prednost. Bez obzira na izmene koje je Terzić napravio, Amerikanke su ipak držale prednost od 10:7. Ipak, proradio je napad Srbije pa se prednost Amerikanki istopila na 11:10, da bi ubrzo Srbija povela 13:12. To je bilo dovoljno srpskim odbojkašicama da dođu do prve meč lopte na 14:13, odmah je iskoristei ostvare veliki, istorijski trijumf.

ON ZNA SVOJ PUT: Teo se oglasio na Instagramu ODMAH posle pobede nad Hrvatima! (FOTO)

SVE DALJE OD MEDALJE: Španci u VELIKOM problemu pred završne bitke (FOTO)