RAPSODIJA: Srbija razbila kineski zid za četvrtfinale (FOTO)

12.08.2016. 15:47
Brankica Mihajlović
Brankica Mihajlović / Izvor: Reuters

U poslednjem kolu grupe igraju protiv Holandije.

Odbojkašice Srbije odigrale su maestralan meč protiv reprezentacije Kine i maksimalnim rezultatom ostvarili treću pobedu na Olimpijskim igrama u Riju (25:19, 25:19, 25:22) za 68 minuta. Izabranice selektora Zorana Terzića ovom pobedom samo su potvrdile su plasman u četvrtfinale, a u poslednjem kolu igraće protiv Holandije za drugo mesto koje će im pomoći da izbegnu selekcije Brazila i Rusije iz druge grupe u četvrtfinalu.

KAKVA ČAST: Selektor košarkaša SAD proglasio SRBINA najboljim NA SVETU (FOTO)

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters

Kineskinje su bolje počele meč i povele sa 2:0, ali je Srbija ubrzo preuzela incijativu. Zahvaljujući odličnom prijemu, izabranice selektora Zorana Terzića imale su lak posao u fazi napade, pa je Srbija ubrzo prešla u vođstvo i potpuno preuzela kontrolu u setu. Iako su Kineskinje bile uporne u pokušaju da se vrate u set, odbojkašice Srbije imale su u svakom trenutku spreman odgovor i povele su 1:0.

SIRIJSKA PLIVAČICA ODUŠEVLJENA: Srbi su sjajni, Novak je BOG (FOTO)

KIKS ZA KIKSOM: Podbacili i Pletikosić i Sebić (FOTO)

Drugačija slika viđena je početkom drugog seta. Kineskinje su smanjile broj grešaka, ali je to održalo egal samo do sredine drugog seta kada je Srbija prvi put u drugom setu povela. To je bilo sasvim dovoljno Srpkinjama pošto su ubrzo imale prednost 18:13 koju su lako sačuvale do kraja seta.

OTVORILA DUŠU POSLE RIJA: Zbog OVOGA se KAJE Ana Ivanović (FOTO)

IZMEĐU DVE VATRE: OVA slika sa otvaranja IGARA iz Lejk Plesida 1980. govori mnogo toga (FOTO)

Najveći otpor Kineskinje su pružile uj trećem setu koji je bio i najneizvesniji, ali su reprezentativke Srbije i u njemu bile bolje i zasluženo došle do trijumfa. Najefikasnije u reprezentaciji Srbije bile su Brankica MIhajlović sa 19 i Tijana Bošković sa 17 poena, dok je u Kini najbolja bila Ting Žu sa 11.