SPORTSKA BAJKA: Krenuo je od Noleta i stigao do medalje (FOTO)

13.08.2016. 22:46
Huan Martin Del Potro
Huan Martin Del Potro / Izvor: Reuters

U finalu protiv Mareja sutra od 19 časova.

Huan Martin Del Potro i dalje živi bajku na Olimpijskim igrama u Riju. Argentinac koji je u prvom kolu savladao Novaka Đokovića, već je obezbedio medalju u Riju, pošto je u polufinalu savladao Rafaela Nadala sa 2:1 (5:7, 6:4, 7:6 (7:5)) u maratonskom meču koji je trajao 3 časa i 10 minuta. U borbi za titulu olimpijskog šampiona Del Potro će sutra od 19 časova igrati protiv Endija Mareja koji je u dva seta savladao Japanca Keija Nišikorija (6:1, 6:4). U meču za bronzanu medalju Nadal i Nišikori igraće takođe sutra, ali od 17 časova.

SPEKTAKL I DVA PRODUŽETKA: Argentina savladala Brazil, prvak Evrope pred ELIMINACIJOM! (VIDEO+FOTO)

Del Potro je odlično počeo meč i odmah na startu brejknuo Nadala. Argentinac nije uspeo dugo da sačuva prednost pošto je Španac uzvratio brejkom u šestom gemu prvog seta, da bi drugi napravi u 12. gemu za vođstvo od 1:0.

NOVI ŠAMAR: Još jedna suspenzija za ruske sportiste u Riju

KAKO VREME LETI: Nekad ga je molio za fotku, a onda ga razbio u bazenu (FOTO)

Drugi set bio je znatno mirniji, pošto je u njemu viđena samo jedna brejk šansa već u trećem gemu koju je Del Potro uspeo da iskoristi, a ispostavilo se da mu je to donelo osvajanje drugog seta i izjednačenje.

EUFORIJA BRITANACA: To NIKO NIKADA nije uradio, da li će Marej biti prvi? (FOTO)

SKANDAL U RIJU: Atraktivna Brazilka ZBOG SEKS MARATONA izbačena iz OLIMPIJSKOG sela (HOT FOTO)

U trećem se borba rasplamsala od starta. Nadal je već u drugom gemu propustio brejk šansu, da bi u petom gemu dve šanse za brejk propustio i Argentinac. Del Potro je u devetom gemu uspeo da napravi brejk i dobije priliku da ranije okonča meč, ali se Nadal nije predavao i odmah je uzvratio ribrejkom, pa se otišlo u taj brejk. U njemu je Del Potro propustio dve meč lopte, ali je uspeo da iskoristi treću na servis Nadala i tako obezbedi makar srebrnu medalju u Riju.