HRVATI, ČEMU SE NADATE: Totalna DOMINACIJA naših košarkaša protiv "kockastih" (VIDEO+FOTO)

Košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters

Da li će ovako biti i u narednom susretu?

U susret košarkaškog meča koji nas očekuje u noći između srede i četvrtka (3.15 po srednjeevropskom vremenu) između reprezentacija Srbije i Hrvatske, nije na odmet podsetiti se prethodnih duela ova dva velika rivala.

Selektor Đorđević pred meč s HRVATIMA spominjao PROŠLOST, PATRIOTIZAM, TENZIJE...

Naša selekcija (SRJ, SCG, Srbija) je tri puta igrala protiv zapadnih komšija na takmičarskim utakmicama, i uspela da izbori sve tri pobede!

Tako je 30. juna 1997. na Evropskom prvenstvu u grupi drugog kruga naša reprezentacija zabeležila pobedu 64:62, čuvenom trojkom Saše Đorđevića (ukupno 19 poena) sa zvukom sirene! SR Jugoslavija je tada osvojila prvenstvo, a Hrvatska završila kao 11. u Evropi.

VREME JE ZA NAPLATU DUGA! Košarkašice ŠPANIJE IMAJU "Saleta Đorđevića" i IGRAĆE protiv SRBIJE (VIDEO)

Na Evrobasketu 31. avgusta 2001. godine SRJ je u grupi pobedila Hrvatsku 80:66 (Stojaković 21 poen), opet su naši tada osvojili zlato, a Hrvati su završili prvenstvo na sedmom mestu. Ta čuvena generacija je godinu dana kasnije osvojila i titulu prvaka sveta u Indijanapolisu.

PRORADIO INAT: Košarkašice Srbije su i zbog jedne BEZOBRAZNE poruke srušile Australiju (FOTO)

košarkaška reprezentacija Jugoslavije
košarkaška reprezentacija Jugoslavije / Izvor: MN Press

Još jedan susret između dva rivala desio se 4. septembra 2010. godine u osmini finala Svetskog prvenstva, Srbija je tada izvojevala veoma tesnu pobedu 73:72 (Krstić 16 poena). Naša reprezentacija je to prvenstvo završila na četvrtom mestu.

MILICA KROZ SUZE: Hvala Srbijo (FOTO)

Sve što možemo da poručimo našim košarkašima to je da odigraju dobru utakmicu, i da nastave niz koji su započele neke prethodne generacije u duelima protiv "kockastih".

PREPOTENTNO: Pogledajte ŠTA RADE košarkaši SAD dok traju Olimpijske igre (VIDEO+FOTO)