IZMAKAO PRODUŽETAK: Drim-tim nije bauk, Srbija ima SRCE i ONU STVAR!

12.08.2016. 23:37 14:38
Kazins i Jokić u duelu
Kazins i Jokić u duelu / Izvor: Reuters

Amerikanci srećniji u neizvesnoj završnici.

Sada nije ušla, možda će ući sledeći put, kada to bude bilo mnogo važnije. Bogdan Bogdanović je u poslednjim sekundama promašio trojku za produžetak, koji je hrabra Srbija zaslužila u duelu sa favorizovanim Amerikancima. „Drim-tim“ je na kraju, ipak, zasluženo slavio rezultatom 94:91 (27:15, 23:26, 22:21, 22:29) u četvrtoj rundi A grupe olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru.

Razmažena nacija je sa mnogo zebnje dočekala duel „orlova“ sa prvim favoritom turnira. Nisu izabranici Aleksandra Đorđevića doduše dobro ušli ni u ovaj meč, kao dva dana ranije protiv Francuza. Dozvolili su luksuz lukavim američkim zvezdama da pumpaju adrenalin uraganskim početkom: 9:0, 14:2, 23:5.

SAD JE VIDIŠ, SAD JE NE VIDIŠ: Pogledajte šta su bezobrazni Srbi uradili Amerima (VIDEO)

Miloš Teodosić
Miloš Teodosić / Izvor: Reuters

Traljav početak nije, međutim, pokolebao Teodosića i društvo. Znali su šta žele, koliko mogu. Raduljica se hrabro borio sa Kazinsom i Džordanom, a Nikola Jokić je dokazao zašto je jedan od najboljih rukija u NBA. Kada se tandemu centara pridružio probuđeni Teodosić, Srbija je postepeno topila prednost favorita.

Mic po mic, „orlovi“ su stigli do završnice na jednu loptu, ali Bogdanović nije imao sreće da u koš uđe lopta koja bi mu dodatno digla cenu među američkim džet-setom. Promašen je produžetak, ali je ostala vera da Srbija može daleko da dogura u Rio e Žaneiru.

BIJE KAO TAJSON: Raduljica PATOSIRAO Džordana, a onda je Amerikanac "ODLEPIO" (VIDEO+FOTO)

Miroslav Raduljica
Miroslav Raduljica / Izvor: Reuters

Bez obzira na to što će u četvrtfinale ući sa najgore četvrte pozicije, Srbija ima štofa za carsko odelo. Samo polako, da savladamo Kinu (ponedeljak, 03.30) i da se spremimo za stare dužnike Litvance. Ili Hrvate, oni nas se dobro sećaju...

A grupa, 4. kolo

Kina – Australija 68:93

SAD – Srbija 94:91

Francuska – Venecuela 03.30

TABELA: SAD 4-0, Australija 3-1, Francuska 2-1, Srbija 1-3, Venecuela 1-2, Kina 0-4.

SAD - Srbija 94:91 (27:15, 23:26, 22:21, 22:29)

SAD: Batler 9, Durent 12, Džordan 13, Lauri 2, Barns, Derozen 11, Irving 15, Tompson 3, Kazins 5, Džordž 12, Grin, Entoni 12.

SRBIJA: Teodosić 18 (6as), Simonović 3, Bogdanović 7, Marković 12, Kalinić 5, Nedović 3, Birčević, Raduljica 18, Jokić 25 (6sk), Štimac, Jović, Mačvan.

LARISA, ISPALA TI SI*A: Vatrena Paragvajka za 2 minuta postala PRVA zvezda Igara u Riju! (VIDEO)

Kako je hronološki tekao meč u Rio de Žaneiru pročitajte u nastavku vesti.

40. minut - Šteta, Jokić je promašio za dva iz teške pozicije, ali i Amerikanci iz dva pokušaja ne pogađaju koš Srbije. tajm-aut za Đorđevića, još pet sekundi. Trojka Bogdanovića za produžetak - NIŠTA! Pobeda Amerikanaca 94:91.

39. minut - Jokić za dva, ali promašuje dodatno bacanje. Nema predaje, Teodosić sa dva bacanja pravi dramu, 94:91 na 01:17 do kraja.

38. minut - Entoni pogađa dva slobodna bacanja, Jokić je nezaustavljivi, ali najbolji strelac SAD na olimpijskim turnirima ikada, Entoni, preuzima odgovornost - 94:87.

37. minut - Trojka Jokića, a sudije nisu svirale ličnu grešku Kazinsa pri šutu, 90:85

36. minut - Posle trojke Markovića, Srbija je ponovo blizu, 87:82. Ali, brz odgovor - "bombica" Džordža, 90:82.

34. minut - Derozen i Irving - četiri vezana poena za Amerikance. Raduljica nastavlja da muči centre SAD, 81:75. Šteta, Raduljica je napravio petu ličnu grešku. Odlična partija Raduljice - 18 poena (6/8 iz igre).

33. minut - Trojka Teodosića preko ruke, samo minus četiri. 77:73.

32. minut - Lauri anulira ove poene Jokića, 75:67. Simonović je pogodiod rugo bacanje, 75:68. Magična asistencija Teodosića, laki poeni Simonovića, 75:70.

31. minut - Trojka Jokića, 72:65.

4/4

30. minut - Džordan dva puta precizan sa penala. Ni Teodosiću ne drhti ruka sa linije za slobodna bacanja, 71:62. Derozen - 1/2 slobodna bacanja. Izgubljena lopta Jokića, kraj 3/4 - 72:62.

28. minut - Snažno zakucavanje Džordana. tajm-aut. Teodosić ima odgovor. Trojka! 65:60. Batler i derozen povećavaju prednost "drim tima", 69:60. Olako propuštena šans da se još više približimo.

27. minut - Nikola Jokić konačno pokazuje zbog čega je bio jedan od najboljih rukija u NBA. Sjajni centar je lepim košem smanjio na 62:57. Jokić ima 13 poena.

24. minut - Trojka Entonija vraća Amerika dvocifrenu prednost, ali Bogdanović se razigrao, 58:51.

23. minut - Prve poene u drugom delu postigao je Karmelo Entoni. Usledilo je atraktivno zakucavanje Raduljice. Posle trojke Bogdanovića Srbija je smanjila na samo minus sedam, 53:46.

3/4

20. minut - Durent, Irving i Kazins pogađali su koš Srbije u finišu prvog poluvremena, svojim 14. poenom raspoloženi raduljica je doneo ohrabrenje naciji pred nastavak utakmice - 50:41.

16. minut - Srpski košarkaši su Amerima prodali dve perfektne akcije koje je pogocima završio Jokić, 42:31. Sa druge strane, Irving pravi probleme našoj odbrani - devet poena.

14. minut - Irving vraća trojku, 34:23

13. minut - Džordan i Derozen udaljavaju Amerikance na pristojnu udaljenost, 31:18. Kalinić, pa trojka Teodosića, 31:23.

11. minut - Trojka Nedovića na startu druge deonice, 27:18.

2/4

Posle prve četvrtine SAD vode sa 27:15.

9. minut - Jedan efektan potez "orlova". Raduljica je "odneo" Džordana i efektno poentirao. Ameri imaju plus 16, 27:11. Bivši centar Milvokija, Minesote i LA Klipersa odličan u finišu uvodne deonice.

7. minut - Atraktivni Amerikanci kada je na parketu Deandre Džordan, prednost raste - 23:5.

5. minut - Nekoliko puta lopta je izašla iz koša posle šuteva srpskih košarkaša. Na drugoj strani, Kazins je jnemisrdan, 14:2 za "drim tim". Konačno, trojka Teodosića, 14:5. istom merom uzvraća Tompson, 17:5.

3. minut - Prve poene za Srbiju posle 180 sekundi igre postiže Nikola Jokić, jedini srpski reprezentativac iz ovog tima koji igra u NBA. Jokić je član Denver Nagetsa.

Tehnička greška za selektora Srbije Aleksandra Đorđevića posle prigovora. Durent kažnjava, 9:0.

2. minut - Odličan početak Amerikanaca. Tri poena Durenta sa penala, pa trojka Džordža - 6:0. Raduljica je promašio dva slobodna bacanja. Kazins nemilosrdno zakucava u kontranapadu, 8:0.

PETORKA SAD: Irving, Durent, Entoni, Džordž, Kazins.

PETORKA SRBIJE: Marković, Teodosić, Bogdanović, Birčević, Raduljica.

KAKVA ČAST: Selektor košarkaša SAD proglasio SRBINA najboljim NA SVETU (FOTO)