Majstorija Parkera srušila Srbiju, najteži rival čeka "orlove" u četvrtfinalu! (VIDEO)

10.08.2016. 18:58 21:21
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: Reuters

Drugi poraz Srbije u tri utakmice.

Toni Parker je presudio Srbiji, „orlovi“ su u nokdaunu! „Trikolori“ su slavili u meču trećeg kola A grupe rezultatom 76:75 (26:17, 14:19, 17:24, 19:15) i poslali izabranike Aleksandra Đorđevića najverovatnije na četvrto mesto pred nokaut fazu. Ruku na srce, Srbija bi ovim scenariom izbegla SAD do finala, ali bi već u četvrtfinalu dobila najtežeg rivala iz B grupe. Sigurno je da će „orlovi“ morati da savladaju Kinu u poslednjem kolu grupne faze kako bi uopšte prošli dalje, ali ih prethodno očekuje duel sa „drim timom“. Meč sa Amerikancima će poslužiti kao odličan test pred meč istine.

NEMA VIŠE MISTERIJE: Đoković se OGLASIO prvi put posle PRERANE ELIMINACIJE u Riju! (FOTO)

3. kolo A grupe

Srbija – Francuska 75:76

Australija – SAD ponoć

Venecuela – Kina 03.30

TABELA: Francuska 2-1, SAD 2-0, Australija 2-0, Srbija 1-2, Venecuela 0-2, Kina 0-2.

Loše je Srbija počela duel sa „trikolorima“ koji su u prvoj deonici pogađali koš naše selekcije sa svih pozicija. Strpljivom igrom Teodosić i društvo su stigli minus 14, a u finišu trećeg kvartala poenima Simonovića „orlovi“ su poveli.

Zahvaljujući Raduljici činilo se da Srbija grabi ka mirnoj luci, ali su prekaljeni Francuzi uspeli da uvedu meč u triler završnicu. Pobednika je odlučio legendarni plejmejker San Antonija koji je preko Stefana Markovića iz vrlo teške pozicije doneo trijumf „trikolorima“.

VRUĆA TEMA: Posle poraza košarkaša, pričaće se i o KONTROVERZNOM tvitu Aleksandra Šapića (FOTO)

Srbija - Francuska 75:76 (17:26, 19:14, 24:17, 15:19)

DVORANA: Karioka arena 1.

SUDIJE: Ržik, Zibel, Latisevs.

SRBIJA: Teodosić 10 (9as), Simonović 9, Bogdanović 10, Marković 7, Kalinić 4, Nedović 5, Birčević, Raduljica 16, Jokić 2 (7sk, 4as), Štimac 5, Jović 5, Mačvan 2.

FRANCUSKA: Ertel 5, Batum 11, Dio, Lovernj 12, Kahudi, Parker 6, Pjetrus 1, De Kolo 22, Dijao 11 (9sk, 9as), Želabal 5, Gober 3 (6sk), Tili.

OVO SIGURNO NISTE ZNALI: Zašto plivači nose DVE, a ne samo JEDNU kapicu (FOTO)

Kako je tekao meč u "Karioka areni" u Rio de Žaneiru pročitajte u nastavku vesti.

40. minut - Teodosić je promašio za tri, a onda je Parker pokazao zašto je jedan od najboljih igrača svtea. dvojka u poslednjoj sekundi napada preko ruke. Bogdanović promašuje trojku za pobedu skoro sa centra, KRAJ, 75:76.

39. minut - Serijom grešaka Srbija je dozvolila Francuskoj da se približi na 75:74, minut i 18 sekundi do kraja meča.

36. minut - Srbija preko centara "napada" Francusku. Raduljica je u seriji od pet poena., 73:67.

33. minut - Minijatura Štimca, ulaz na drugi obruč pored Dijaoa i Kahudija za 66:60. Zakucavanje Lovernja, pa dvojka Jokića. Ertelova trojka vraća neizvesnost, 68:65.

31. minut - Simonović je "X faktor" u meču sa Francuzima. Trojka iskusnog krilnog igrača, 63:57. Štimac s apenala povećava prednost, 64:57.

4/4

30. minut - Sjajan završetak treće četvrtine. Poenima Simonovića Srbija je povela prvi put na utakmici, 55:54: Teodosić je zatim bio precizan za tri poena, ali je istom merom uzvratio Želabal. Međutim, Simonović je u poslednjoj sekundi doneo plus tri "orlovima", 60:57.

28. minut - Teodosić dva puta precizan sa penala, imali su "orlovi" i napad za izjednačenje, ali nisu uspeli da ga realizuju. Kazna je stigla sa linije slobodnih bacanja, srećom Pjetrus je bio polovično uspešan, 51:54.

26. minut - Srpski centri održavaju srbiju. Trojka Mačvana, pa poeni Raduljice, a sa druge strane takođe pogađaju "teškaši" - Gober i Dijao, 46:53. Nedović je ubacio trojku, samo je minus četiri, 49:53.

23. minut - Pokušava Raduljica. Lopta se "nećka", ali ipak ulazi. U sledećem napadu De Kolo pogađa za tri poena i sada je 45:38 u korist Francuza.

22. minut - Laki poeni De Koloa i sada je 36:42.

3/4

Toni Parker i Stefan Jović
Toni Parker i Stefan Jović / Izvor: Reuters

20. minut - Bogdanović je nepogrešiv za tri - ima devet poena, ali je Ertel doneo Francuzima plus pet, 35:40. Raduljica sa penala polovično precizan, 36:40 na poluvremenu.

17. minut - Trojka Bogdanovića za samo minus tri, 27:30.  Ubacio je Bogdanović još jednu "bombu", ali su Parker i De Kolo "budni". Francuska ima plus šest, 30:36.

15. minut - Vladimir Štimac je posle ofanzivnog skoka ubacio dvojku, a ond aje Jović trojkom iz kornera primorao Kolea da traži tajm-aut. Srbija je sve bliža, 24:30.

13. minut - Mali broj poena na početku druge deonice. Lovernj, pa Želabal sa penala. Konačno - Raduljica za Srbiju, 19:30.

2/4

10. minut - U finišu prvog kvartala razigrao se bivši kapiten Partizan Žofre Lovernj. Vezao je četiri poena, uz jedno silovito zakucavanje, 17:26 posle 10 minuta.

7. minut - Serija "orlova" 7:0. Teodosić je pogodio trojku, pa dvojku, a na drugoj strani je poentirao Ertel. Probudula se Srbija, posle poena Raduljice i Markovića minut odmora tražio je Vinsan Kole, selektor "trikolora" - 15:22.

5. minut - Treća trojka Batuma iz tri pokušaja. Očajna odbrana Srbije, ne ide ni u napadu. Đorđević je promenio već tri člana startne petorke. Zakucavanje Raduljice, 6:20!

4. minut - Loš početak Srbije, 4:15! Nando De Kolo je vezao šest poena, dok je kod "orlova" pored Kalinića jedini pogodio za dva poena i Stefan Jović. Tajm-aut za Đorđevića. Francuzi imaju šut 5/5 iz igre.

2. minut - Dijao pravi probleme našoj odbrani na početku meča. Isksuni krilni centar prvo je u istom napadu ubacio tri poena (dva plus jedan), a onda asistirao batumu za trojku. Kalinić je između dva napada Francuza poentirao, 2:6. Nova trojka Batuma, 2:9.