POKAZALI KLASU KAD JE NAJVAŽNIJE: Vaterpolisti Srbije u polufinalu! (FOTO)

16.08.2016. 17:27 14:38
Filip Filipović
Filip Filipović / Izvor: Reuters

Pala Španija.

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara trijumfom nad Španijom rezultatom 10:7 (3:1, 4:2, 0:2, 3:2). Izabranici Dejana Savića pokazali su u prvoj utakmici nokaut faze da su klasa i da ih lošije partije u grupnoj fazi nisu pokolebale na putu ka cilju – zlatnoj medalji u Rio de Žanieru.

Rival Srbije u polufinalu biće pobednik duela Grčka – Italija. Ovaj meč na programu je u utorak od 21.30 časova.

Svetski i evropski šampion od prvog trenutka četvrtfinalne utakmice bio je druga ekipa u odnsou na grupnu fazu. Odgovornost su preuzeli levoruki bombarderi Filip Filipović i Dušan Mandić, a odbrana je ponovo bila nalik čeličnom zidu na čelu sa golmanom Branislavom Mitrovićem.

Branislav Mitrović
Branislav Mitrović / Izvor: Reuters

Srbija je početkom druge četvrtine povela sa 4:1 golom Ćuka i očuvala ovu prednost do kraja najvažnijeg meča na olimpijskom turniru. Španci su pripretili ozbiljno krajem treće četvrtine (7:5), stigli su  na minus dva i u finišu meča 9:7 (01:38 do kraja), ali Živko Gocić i zlatna ekipa nisu mogli da prokockaju ovakvu prednost.

OVDE pogledajte ko se još plasirao u polufinale vaterpolo turnira na Olimpijskim igrama.

TUŠ! SRBIJA je uzela prvu MEDALJU u Riju

Stefan Mitrović
Stefan Mitrović / Izvor: Reuters

SRBIJA: B. Mitrović , Mandić 4, Gocić, Ranđelović, Ćuk 1, D. Pijetlović, Nikić, Aleksić 1, Jakšić, Filipović 2, Prlainović, S. Mitrović 2, G. Pijetlović.

ŠPANIJA: Pinedo, Munariz 2, Roka, Tevar, Molina 3, Mingel 1, Šomođi 1, Espanjol, Tahul, Fernandez, Malarah, Ečenike, Agilar.

Dešavanja iz „Olimpijskog plivačkog stadiona“ pratite uživo na našem portalu.

Mingel je smanjio na 9:7, a Mandić postavio konačan rezultat 10:7.

27. minut - Šomođi je smanjio na 8:6, ali Filipović iz igrača više vraća Srbiju na bezbednu udaljenost, 9:6.

26. minut - Mitrović konačno prekida post, opet je plus tri, 8:5.

Milan Aleksić
Milan Aleksić / Izvor: Reuters

4/4

Stao je napad "delfina", ali srećom, Mitrović je dva puta osujetio šutere Španije da smanje na minus jedan. Pred osam minuta odluke, izabranici Dejana Savića imaju dva gola prednosti, 7:5.

20. minut - Munariz je realizovao još jednu situaciju sa čovekom više u bazenu, 7:5.

18. minut - Molina iz igrača više smanjuje na 7:4.

3/4

16. minut - Serija Srbije 3:0, Aleksić! Svetski i evropski šampion ima četiri gola viška, 7:3 na poluvremenu.

14. minut - Još jedan gol raspoloženog Mandića, pogađa i Stefan Mitrović za 6:3.

11. minut - Dva gola Španije, Giljerme Molina je sa dva pogodka smanjio na 4:3.

10. minut - Novi gol iz igrača više, Ćuk, 4:1.

Vaterpolisti Srbije
Vaterpolisti Srbije / Izvor: Reuters

2/4

8. minut - Drugi gol Mandića, ovoga puta iz igrača više. Dva gola prednosti za naše "delfine", 3:1. odlična prva četvrtina i tri gola levorukih bombardera Srbije.

5. minut - Haubica Mandića, 2:1 za Srbiju.

4. minut - Munariz sa centarske pozicije izjednačuje rezultat, 1:1.

3. minut - Filipović dovodi u vođstvo Srbiju moćnim udracem iz kontarnapada "šest na pet", 1:0.