01.04.2022. 16:42
Milica Nikolić
Milica Nikolić / Izvor: MN Press

Veliki uspeh.

Milica Nikolić osvojila je danas bronzanu medalju na džudo Grend slem turniru koji se održava u Antaliji.

PAŽNJA! Počinje ukrcavanje za let u KATAR, zauzmi jedno od 122 mesta u Mozzart avionu

ĐERONA PRELOMIO: Ovo je spisak rukometaša za mečeve sa Slovenijom

JANKOVIĆ OPTIMISTA PRED ZAVRŠNI TURNIR: Idemo da odbranimo trofej

Na ovom takmičenju, koje traje do 3. aprila, učestvuje čak 532 džudista iz 64 zemlje sveta sa 4 kontinenta.

Srbiju na džudo Grend slemu u Turskoj predstavlja osmoro sjajnih sportista.

Milica Nikolić, učesnica Olimpijskog programa Pariz 2024 Olimpijskog komiteta Srbije, danas je sjajno otvorila nastup naših sportista. Ona je u težinskoj kategoriji do 48kg imala odličan nastup. U prvom kolu pobedila je takmičarku iz Brazila, Natašu Fereiro.

U drugom kolu, Milica se sastala sa Katarinom Menc iz Nemačke koju je, takođe, u sjajnoj borbi pobedila.

Treću pobedu u nizu, Milica je ostvarila pobedivši takmičarku iz Španije, Mirelu Lapuerto Komas. Ova pobeda dovela je Milicu do polufinala takmičenja u svojoj kategoriji.

Na žalost, Milica u polufinalu nije uspela da pobedi Mongolku, Narantsetseg Ganbatar.

Ona je kroz repesaž protiv takmičarke Mari Di Vargas Lei iz Čilea uspela da osvoji bronzanu medalju sjajnom pobedom koju je ostvarila iponom. Na taj način, Milica je na odličan način došla do još jednog kvalitetnog rezultata u ovoj sezoni i osvojila je nove dragocene bodove na svetskoj rang listi Međunarodne džudo federacije.