BRAZIL NEPREMOSTIVA PREPREKA: Odbojkašice Srbije poražene u polufinalu Lige nacija!

16.07.2022. 16:08
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: FIVB
Ništa od zlata...

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Brazila sa 3-1 (25:14, 18:25, 24:26, 19:25) u setovima u polufinalu Lige nacija.

TUR DE FRANS: Dancu 13. etapa

CRVENO-BELI NE ODMARAJU: Novo pojačanje u Crvenoj zvezdi

IVANA PREDVODI DELEGACIJU: Srbija sa tri predstavnika na Svetskom prvenstvu

Srpkinje su meč otvorile isuviše dominantno, fantastičnom i furioznom igrom o kojoj najbolje govori i rezultat prvog seta, koji nam je pripao zahvaljujući as servisu maestralne Katarine Lazović - 25:14.

Međutim, u drugom setu se razigrala Kisi, uz nju i Gabi, a naše devojke nisu imale odgovor ni na servise Julije Bergman, tokom čijeg servisa je Brazil i došao do serije od osam uzastopnih poena.

Opet je Srbija bila ta koja je propuštala šanse i dozvolila Brazilkama da se vrate, preokrenu, a potom i osvoje taj drugi set i poravnaju rezultat.

U trećem setu se po igri Srpkinja videlo da su zaboravile drugi set i furiozno krenule. Došlo se do prednosti od šest poena pri rezultatu 14:8, ali je onda usledila nova serija protivnica.

Naime, naše odbojkašice su nastavile da igraju dobro, imale su prednost od 21:17, a onda Brazilke prave seriju od 9:3 i osvajaju treći set.

U četvrtom setu reprezentacija Brazila je mirno povećavala prednost, nije dopuštala serije izabranicama Danijelea Santarelija, pa je meč mirno priveden kraju.

Najbolja kod pobednica bila je Kisi Nasimento sa 19 poena. Izabel Bergman je dodala 16, Gabrijela Braga 15, a Ana Karolina da Silva 13.

U timu Srbije istakla se Ana Bjelica koja je imala 17 poena. Jovana Stevanović je dodala 15, a Sara Lozo 10.

Naš tim će se boriti za bronzu protiv poražene ekipe iz drugog polufinala koje počinje u 17 časova i 30 minuta, a u kom će se sastati selekcije Italije i Turske.

BONUS VIDEO: Pogledajte zavodljivi ples smerne srpske teniserke Nine Stojanović