ČETIRI MEDALJE ZA SRBIJU! Kajakaši blistali već prvog dana

03.06.2022. 22:29
KSS
KSS / Izvor: FOTO: KSS
Sjajne vesti za srpski sport.

Takmičari iz Srbije osvojili su četiri medalje, jedno srebro i tri bronzane, već prvog dana takmičenja na mađunarodnoj regati u Bratislavi.

POTOPLJENA I BREŠA: Novi Beograd u FINALU Lige šampiona!

BIĆE LUDILO U FINALU: Novi Beograd dobio protivnika

LIGA NACIJA: Srbija nestvarnim preokretom do pobede

Juniorke Dina Bacelj i Katalin Gere osvojile su srebrnu medalju u dvosedu na 1,000 metara na regati u Bratislavi, pošto su u finalu trku izveslale za 3 minuta i 49,44 sekunde. Zlato i bronza pripali su posadama Poljske. Druga posada K2-1000 u konkurenciji juniorki, Jenifer Bošnjak i Jana Sarić, zauzela je peto mesto (3:53,200).

Juniorka Dunja Stanojev osvojila je bronzanu medalju u jednosedu na 1.000 metara. Dunja je u finalu trku izveslala za 4 minuta 02,754 sekunde. Zlato je pripalo slovačkoj takmičarki Bjanki Sidovoj (3:55,779), dok je srebro osvojila Jelizaveta Fjodorova iz Estonije (4:00,210). Druga predstavnica iz Srbije na K1-1000, Katalin Gere u finalu je zauzela sedmo mesto (4:13,906).

KSS
KSS / Izvor: Foto: KSS

Nikolas Andrić i Igor Subotić osvojili su takođe bronzanu medalju u Bratislavi. Njih dvojica su u dvosedu na 1.000 metara trku izveslali za 3 minuta i 22,480 sekundi. Zlato i srebro osvojile su posade Poljske. Druga posada K2-1000, Damir Ikić i Veljko Vještica, zauzela je sedmo mesto (3:29,760).

Medalju su osvojili i najmlađi takmičari, Mihajlo Dadić i Stevan Stojanov, u dvosedu na 1000 metara u konkurenciji dečaka (kadeti). Do bronze su stigli pošto su u finalu trku izveslali za 3 minuta i 30,960 sekundi. Zlato je pripalo posadi Poljske (3:26,340), a srebro čamcu iz Turske (3:27,200).

Luka Manjenčić u jednosedu na 1000 metara zauzeo je šesto mesto u finalu. Luka je kroz cilj stigao za 3 minuta i 41.74 stotinke. Igor Subotić zauzeo je deveto mesto u B finalu, pošto je u trku izveslao za 3:55,8. To mu je u ukupnom plasmanu donelo 18. mesto.