MEDALJA ZA SRBIJU: Mikec i Arunović osvojili srebro na Svetskom kupu u Kairu

20.02.2023. 15:16
Damir Mikec i Zorana Arunović
Damir Mikec i Zorana Arunović / Izvor: MN Press

U takmičenju mešovitih parova.

Srpski strelci Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su drugo mesto u takmičenju mešovitih parova vazdušnim pištoljem na Svetskom kupu u Kairu, saopšteno je iz SSS.

ČEKALI SMO OVO PREKO ČETIRI DECENIJE: Holanđanka oborila svetski rekord Jarmile Kratofilove (VIDEO)

SVETSKI KUP U KAIRO: Arunović upucala srebro

SVI PRIČAJU O GRKU: Zlato za Norvežanina, ali SREBRNI je ŠOKIRAO sve

Arunovićeva i Mikec su zauzeli drugo mesto u kvalifikacijama sa 582 kruga. Rival u meču za zlato bio im je drugi sastav Indije (Ritm Sngvan/Varun Tomar), koji je u finalu slavio sa 16:10. Treće mesto pripalo je sastavu Nemačke.

Srpski strelci Teodora Vukojević i Milutin Stefanović osvojili su peto mesto u takmičenju mešovitih parova vazdušnom puškom. Vukojevićeva i Stefanović su skupili 628,9 krugova.

Andrea Arsović i Lazar Kovačević su zauzeli 18. mesto.

Na Svetskim kupovima ove sezone se primenjuju olimpijska pravila, ne dele se dve bronze, već samo jedna. U meč za treće mesto prolaze samo trećeplasirani i četvrtoplasirani u kvalifikacijama. U utorak će biti održana pojedinačna takmičenja vazdušnom puškom.