DAN ZA ISTORIJU: Veliki uspeh srpskog biciklizma!

18.09.2022. 15:05
Biciklizam
Biciklizam / Izvor: Profimedia

Najbolji rezultat do sada...

Veliki dan osvanuo je za srpski biciklizam. Srpski reprezentativac Ognjen Ilić osvojio je 30. mesto na Svetskom prvenstvu u Australiji u disciplini individualni hronometar. To je najbolji rezultat u istoriji našeg biciklizma, saopštio je Biciklistički savez Srbije (BSS).

ODLAZAK LEGENDE: Preminuo jedan od NAJBOLJIH ATLETIČARA!

Ministar Udovičić čestitao Stevanu Andriji Mićiću osvajanje bronzane medalje

ZA ISTORIJU SRPSKOG RVANJA: Mićić osvojio bronzu

Ilić je stazu dugu 34,2 kilometra prešao sa 3,16 minuta zaostatka iza Norvežanina Tobijasa Fosa koji je osvojio zlatnu medalju.

Drugo mesto pripalo je Švajcarcu Stefanu Kungu, dok je treći bio Belgijanac Remko Evenpul.

Dvostruki šampion sveta u ovoj disciplini Italijan Felipo Gana bio je tek sedmi, a svetski broj jedan, Slovenac Tadej Pogačar zauzeo šesto mesto.

Srbija na SP u Australiji ima još dva takmičara Jelenu Erić, koja će voziti drumsku trku seniorki i Mihajla Stolića u konkurenciji juniora.

Ognjen Ilić će voziti i drumsku trku, jer naš najbolji biciklista Dušan Rajović uoči puta u Australiju dobio virus u Venecueli gde je pobedio u etapi "Vuelte Venecuela" zbog čega nije ni otišao na SP.

BONUS VIDEO: Pogledajte zavodljivi ples smerne srpske teniserke Nine Stojanović