DE-MO-LI-RA-NJE: Delfini pregazili Kazahstance, Srbi postigli SVE golove na meču

25.06.2022. 19:02
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: Profimedia
Nestvarno dobra igra.

Vaterpolo reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala selekciju Kazahstana sa 22:3 u meču trećeg kola grupe D Svetskog prvenstva koje se igra u Budimpešti.

IZNENADA: Kanadski vaterpolisti zbog koronavirusa odustali od SP

NE ŽELE DA IGRAJU SA TZV. KOSOVOM: Srbija prerano završila takmičenje!

Trebalo je gotovo tri minuta našim igračima da probiju gol rivala, a onda je krenula kanonada. Prva deonica završena je 4:0, a druga sa neverovatnih 8:1. Raspucani su bili izabranici Dejana Savića, a Kazahstanci su jedini gol postigli sa peterca.

U drugom poluvremenu takođe dominacija Delfina, koji su treću deonicu rešili sa 5:0 u svoju korist. I poslednja četrtina pripala je nama, međutim sada su rivali dali dva gola. Zanimljivo je to da je sve golove za Kazahstance postigao Srbin koji igra pod njihovom kapicom, Srđan Vuksanović.

Najviše pogodaka za naš nacionalni tim dao je Strahinja Rašović sa šest golova.

Srbija je nakon pobeda nad Amerikom i Australijom savaldala i Kazahstan i tako obezbedila prvo mestu u grupi, kao i direktno učešće u četvrtfinalu, koje će se igrati u Budimpešti, a rivala će dobiti posle mečeva osmine finala.