DELFINI POTOPILI FRANCUZE: Srbija trijumfalno završila pripreme za EP!

22.08.2022. 13:45
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Dejan Savić
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Dejan Savić / Izvor: MN Press
Sve je spremno za Evropsko prvenstvo...

Pripreme za Evropsko prvenstvo u Splitu su gotove, a vaterpolisti Srbije put Hrvatske krenuće posle pobede protiv Francuske 13:7 (5:1, 3:0, 1:3 ,4:3).

"Biljino i moje prvenče uradilo ono što je nemoguće" Dragutin ne krije emocije zbog ćerkinog uspeha: "Sedim i plačem"

MOJ ROĐAK JE IZBODEN NA SMRT: Tragedija u domu Tajsona Fjurija

Vaterpolisti Srbije poraženi od Hrvatske u Beogradu, nedovoljna i četiri gola Stojanovića

Ekipa Dejana Savića trijumfalno je završila pripreme, pošto je u trećem kolu turnira „Srbija 2022“ bila bolja od Francuza, a prethodno je odigrala nerešeno sa Italijom (9:9) i izgubila od Hrvatske (12:9).

Delfini su odlično počeli duel sa Francuzima, za osam minuta spakovali im pet golova, dok je sjajni Lazar Dobožanov rivalu dozvolio samo jednom da ga savlada.

Mreža Srbije ostala je netaknuta u drugoj deonici, napad je opet bio na visini zadatka i već posle 16 minuta igre videlo se da je Srbije blizu pobede (8:1).

Promenom golmana u srpskom timu, promenila se i igra. Za razliku od Dobožanova, Dimitriju Ristićeviću nije bio dan.Tresla se mreža Srbije tri puta u ovom delu igru, a pao je i ritam u napadu pa su „trikolori“ dobili ovu deonici.

Ponovio je Savćev tim igru iz prvog poluvremena u odlučujućoj deonci i na kraju upisao trijum od šest golova razlike.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marko Radulović sa tri gola, dok su po dva postigli Radomir Drašović, Sava Ranđelović, Strahinja Rašovič i Marko Stojanović.

Savić sada treba da odredi sastav koji će igrati u  Splitu od 29. avgusta do 10. septembra, koji će pokušati da popravi rezultat sa prethodnog EP, kada je osvojeno peto mesto.

Selektor Savić je na velikim mukama, sa povredama kubure Nikola Jakšić, Đorđe Lazić i Dušan Mandić, koji su preskočili ove kontrolne utakmice, a u timu neće biti ni golmana Branislava Mitrović, koji je još ranije, posle SP u dogovoru sa trenerom završio reprezenativno leto.

Vaterpolisti Srbije u Splitu igraju u grupi D sa Mađarskom, Slovenijom i Izraelom.

BONUS VIDEO: Pogledajte umeće sa loptom Ivane Ignjantović, bivše devojke Zvezdinog golmana Zorana Popovića