ĐERONA POSLE TRIJUMFA NAD ŠVEDSKOM: Posebno me raduje drugo poluvreme

09.01.2023. 22:44
Toni Đerona
Toni Đerona / Izvor: MN Press

Srbija pobedila u poslednjoj proveri pred Svetsko prvenstvo.

Rukometaši Srbije pobedili su večeras selekciju Švedske 30:28 (12:13) u drugom pripremnom meču za Svetsko prvenstvo koje je na programu od 11. do 29. januara u Poljskoj i Švedskoj.

OVI MOMCI OBEĆAVAJU: Srbija srušila evropskog šampiona

BORBA VEKA BRŽE NEGO ŠTO SMO MISLILI: Fjuri i Usik za objedinjenje titula već u martu?

VELIKI SNUKER SKANDAL: Suspendovani igrači PROPUŠTAJU Masters

Selektor Orlova Toni Đerona posebno je istakao zadovoljstvo igrom njegovih izabranika u drugom poluvremenu kada je Srbije bila u rezultatskom minusu.

- Posebno me raduje drugo poluvreme, kada smo imali i četiri gola zaostatka, ali je tim ostao fokusiran na cilj i dogovore koje smo napravili, te smo uspeli da se vratimo rezultatski - rekao je Đerona. - Zaista smo srećni i zadovoljni pobedom. Ovaj meč nam je bio važan da isprobamo neke akcije, naročito u odbrani. Pozitivno je i što su svi igrači dobili priliku da zaigraju i da nema povređenih. Svi igrači su zdravi i spremni za oni što sledi. Jasno je da ovaj meč nije doneo bodove na Svetskom prvenstvu, ali nam je doneo samopouzdanje u pravom trenutku, odlazimo u Katovice spremni da damo sve od sebe da ostvarimo cilj i dođemo do četvrtfinala.