DOBAR START SRBIJE: Rukometašice pobedom krenule na Svetkom prvenstvu

03.12.2021. 22:19
Uroš Bregar
Uroš Bregar / Izvor: MN Press
Umalo da prokockaju prednost.

Rukometašice Srbije pobedom nad selekcijom Poljske 25:21 (16:13) započele su  Svetsko prvenstvo.

VELIKI UDARAC ZA ORLOVE: Povredio se lider Srbije, propušta Evropsko prvenstvo?

Stigli bolji dani za domaću klupsku odbojku

SAVIĆ OKUPLJA VATERPOLISTE: Na spisku nema nikog iz Tokija

Najefikasnije u sastavu Srbije, bile su Anđela Janjušević sa sedam, Jovana Stoiljković sa šest i Marija Petrović sa četiri gola. Kod Poljske, raspoložene za igru u napadu, bile su Aleksandra Rosijak sa šest, Natalija Nosek sa pet i Magda Balsam sa četiri gola.

Srbija je kontrolisala dešavanja na parketu tokom prvog poluvremena. Prednost je konstantno bila u rukama Srbije, koja je igrala na izuzetno visokom nivou u odbrani, koja je uspela da stigne do mnogo lakih golova iz tranzicije.

Izabranice Uroša Bregara na kraju prvog poluvremena vodile su sa 16:13.

U nastavku meča, Srbija je takođe kontrolisala igru, čuvala je stečeni kapital iz prvog poluvremena, ali je samo mali pad koncentracije, bio dovoljan da Poljska stigne do 20:21.

Na dva minuta pre kraja, Srbija je uspela da pobegne na 24:21, što je bilo dovoljno da stigne do zlata vredne i zaslužene pobede.

U drugom meču grupe, Rusija je slavila protiv Kameruna sa 40:18 (17:10). U narednoj rundi, koja je na programu 5. decembra, snage će odmeriti Srbija i Kamerun, odnosno Rusija i Poljska.

Plasman u narednu, odnosno glavnu rundu takmičenja, izboriće tri selekcije, a bodovi iz prve se prenose u sledeću rundu.Trijumfom protiv Poljakinja, naše rukometašice stigle su na korak do prolaska dalje.

Najnovije sportske vesti pročitajte OVDE.