DUDAŠ SE SAPLEO NA KORAK OD MEDALJE: Mihail u SUZAMA prošao kroz cilj (FOTO)

05.03.2017. 19:57
Mihail Dudaš
Mihail Dudaš / Izvor: MN Press

Veliki peh za srpskog šampiona.

Srpski višebojac Mihail Dudaš nije uspeo da osvoji medalju na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu.

Dudaš se sapleo na ciljnom pravcu u poslednjoj disciplini sedmoboja, trci na 1.000 metara gde je sjajnim trčanjem bio vrlo blizu medalje. On se prilikom prolaska pored nekoliko rivala sapleo od ivicu staze i pao. Prošao je kroz cilj i u suzama završio EP kao 14. plasirani u ukupnom plasmanu.

Dudaš je pred ovu trku bio četvrti sa 52 boda iza Čeha Adama Sebastijana Helseleta. Bilo mu je potrebno da bude brži od njega oko 3,5 sekundi da bi ga nadmašio, ali nije imao sreće.

Helselet je kao i svaki pravi sportista zagrlio Dudaša prilikom prolaska kroz cilj, dok je naš višebojac ležao razočaran na stazi.

Čeh je osvojio bronzu u Beogradu, srebro je pripalo Špancu Horheu Urenji, a zlato je osvojio sjajni Francuz Kevin Majer sa evropskim rekordom od 6.479 bodova