EP U BARSELONI: Ni "K" od klasika, Srbija je u polufinalu (FOTO)

24.07.2018. 18:06
Nikola Jakšić
Nikola Jakšić / Izvor: MN Press

Sledeći protivnik bolji iz okršaja Crne Gore i Hrvatske.

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Španiji. Delfini, branioci titule, u Barseloni su u četvrtfinalu pobedili Mađarsku sa 8:5 (4:0, 1:1, 2:2, 1:2) i za plasman u finale igraće protiv boljeg iz okršaja Crne Gore i Hrvatske. Današnji duel (nažalost ljubitelja vaterpola) bio je daleko od klasika za koji su oduvek važili dueli Srbije i Mađarske. Ekipa selektora Dejana Savića je u okršaju sa severnim komšijama samo potvrdila ulogu favorita, s obzirom da su Mađari došli sa podmlađenim sastavom. Neizvesnosti nije bilo, što se vidi i na osnovu rezultata, posebno u prvoj četvrtini. Tada je praktično pitanje pobednika bilo i rešeno. Na primer, tek u finišu druge četvrtine, Mađari su dali prvi gol, a glavni "krivac" za to bio je golman Srbije, danas odlični Branislav Mitrović.

VIDA MEDIĆ: Na 11TRI BELGRADE trci u Beogradu ću bodriti žene

SKANDAL U SAD: Antidoping agencija suspendovala olimpijskog šampiona (FOTO)

Povela je Srbija, golom Andrije Prlainovića, a već u trećem minutu kapiten Filip Filipović je povećao na 2:0. Na drugoj strani, odličan je bio naš golman Branislav Mitrović U pretposlednjem minutu, Nikola Jakšić je posle duže akcije iskoristio igrača više, za 3:0. Na 35 sekundi do kraja, Viktor Rašović je dodao loptu Jakšiću, na metar ispred gola Mađara, za novi gol. U samoj završnici, Mađari su imali igrača više (Ćuk van igre), ali ga nisu iskoristili. Posle uvodne deonice, rezultat je bio 4:0.

Nije mnogo vremena prošlo do novog gola, Vico je iskoristio dodavanje, za 5:0. Mađari su tek u poslednjem minutu druge četvrtine uspeli da daju gol. Smanjili su na 5:1. Mogla je Srbija i do 6:1, ali je Nađ odlično odbranio snažan šut Filipovića sa nekoliko metara, u poslednjim sekundama.

Šraubom su Mađari smanjili na 5:2, ali je u sledećem napadu Jakšić dao svoj treći gol u ovoj utakmici, za 6:2. Posle neiskorišćenog igrača više, Mađarska je imala igrača više, ali je Mitrović odbranio. U sledećem napadu, Pijetlović nije uspeo da lobuje Nađa, ali su Mađari u narednom napadu uspeli da smanje na 6:3. Nedugo zatim, Prlainović je upisao novu asistenciju, a Filipović gol, za 7:3.

I prvi napad Mađara u poslednjoj četvrtini, Mitrović je zaustavio, iako je Sava Ranđelović bio van igre. Tek polovinom deonice, Mađari su dali gol za 7:4. Viktor Rašović je u poslednjem minutu dao novi gol, za 8:4. Ipak, ispostavilo se da to nije bio konačan rezultat, s obzirom da su Mađari uspeli da ublaže poraz.

Preostali četvrtfinalni parovi su Španija - Grčka i Rusija - Italija. Bolji iz ovih duela činiće drugi polufinalni par.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.