EP U RUKOMETU: Ovo je Srbija htela da ČUJE! Orlovi na POBEDU od druge runde!

13.01.2022. 22:29
rukometna reprezentacija Francuske
rukometna reprezentacija Francuske / Izvor: Reuters
Olimpijski šampion prejak za Hrvate.

Rukometna reprezentacija Francuske pobedila je u derbiju prvog kola Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj selekciju Hrvatske rezultatom 27:22 (13:11).

VREME JE DA ORLOVI POLETE: Počinje Evropsko prvenstvo u rukometu, iskoristi PROMO KVOTU i igraj na Srbiju

EP U RUKOMETU: Visok LET Orlova, Srbija krenula POBEDOM! Kukić i Bomaštar UNIŠTILI Ukrajince

ORLOVI BLISTAJU OD SREĆE: Pešmalbek bio UPLAŠEN zbog OVOGA, Marsenić zna RECEPT za Hrvate!

Znatno oslabljeni hrvatski reprezentativci, neigranjem najboljih igrača Domagoja Duvnjaka i Luke Cindrića, nisu mogli više od podnošljivog poraza protiv olimpijskih šampiona, koji su od početka do kraja meča imali igru i rezultat u svojim rukama.

Pobeda Trikolora je fenomenalna vest za reprezentaciju Srbije, koja je prethodno savladala Ukrajinu i sada bi pobedom u 2. rundi nad Hrvatima definitivno obezbedila plasman u narednu rundu Šampionata Starog kontinenta.

Francuzi su silovito ušli u susret i već u 9. minutu imali pet golova prednosti (7:2), ali je zatim Hrvatska zategla odbranu ne dozvolivši Galskim petlovima punih osam minuta da zatresu njihovu mrežu.

To je kulminiralo smanjenju minusa (7:4), da bi Kentan Mae i Ig Deska u prekinuli post Francuza i vratili na stranu njihovog tima maksimalnih plus pet (9:4), koju su održali do kraja meča.

Istina, Hrvatska je do poluvremena uspela da smanji na dva razlike (13:11), međutim, Trikolori nijednog trenutka u drugom poluvremenu nisu dozvolili rivalu da izjednači i sigurno su finiš utakmice priveli u svoju korist.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Ig Deska sa sedam golova, Dika Mem je postigao šest, a Ludovik Fabregas četiri. U redovima Hrvatske, veteran na poziciji desnog krila Ivan Čupić je postigao šest golova, Tin Lučin četiri, a Marin Šipić i Ivan Martinović po tri.

Najnovije vesti o sportu pročitajte OVDE.