21°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

EP U RUKOMETU: Srbija izabrala TEŽI put do druge faze! Poraz na startu od Belorusije!

09.01.2020. 19:49
Rukometna reprezentacija Srbije
Rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Meč prvog kola.

Rukometna reprezentacija Srbije neslavno je startovala na Evropskom prvenstvu koje se održava u Austriji. Orlovi su u Gracu poraženi od Belorusije 30:35 (15:16), u prvom meču "A" grupe.

DAKAR RELI: Saincova druga pobeda, Sagmajster i dalje u trci

PERUNIČIĆ ODREDIO TIM ZA BELORUSIJU: Nastupiće TRI debitanta, ali ne i Kolaković

ČERVAR OPTIMISTA: Želimo da prenesemo bodove u Beč

Srpski rukometaši nijednog trenutka nisu bili u vođstvu. Belorusi su od starta nametnuli svoj ritam i u pojedinim trenucima imali prednost od četiri gola (10:6 i 11:7). Uspeo je Peruničićev tim da se vrati i izjednači na 13:13, ali su ipak rukometaši Belorusije na veliki odmor otišli sa golom viška (16:15).

Početkom drugog poluvremena Srbija je stigla do novog egala (18:18), da bi rival sa tri ekspresna gola ponovo stekao tri razlike (21:18). Kada su sredinom drugog dela Belorusi stekli +5 (25:20), a u 50. minutu maksimalnih +7 (30:23), bilo je jasno da će Orlovi pretrpeti prvi neuspeh na šampionatu. Najefikasniji u redovima Srbije bio je Radivojević sa šest pogodaka.

Naredni meč na Evropskom prvenstvu, srpski rukometaši igraju u subotu (18:15), a protivnik je Crna Gora, koja se u prvoj utakmici sastaje sa Hrvatskom.

SRBIJA - BELORUSIJA 30:35 (15:16)

DVORANA: u Gracu.

SUDIJE: Duarte Santos, Rikardo Fonseka.

SRBIJA: Mošić, Vujić 4, Sretenović 5, Crnoglavac 2, Đukić 1, Pešić, Radivojević 6, N. Ilić 2, Pušica 2, V. Ilić 2, Nikolić, Kukić 1, Zelenović 4, Marsenić 1, Cupara (2 odbrane), Ivanišević (4 odbrane).

BELORUSIJA: Matskevič, Bruka, Kuleš 5, Šilovič 5, Puhoski 3, Saldacenka (10 odbrana), Nikulenkau 4, Šumak, Jurinok 3, Baranau 2, Lukjančuk 1, Padšivalau, Karalek 9, Vailupau 2, Bokan 1, Gajdučenko.

Pogledajte kako izgleda holandska fudbalerka Anuk Hugendajk.