26°C
29.04.2024.
117.1205
109.1422

EP U RUKOMETU: Poraz Srbije od Belorusije na oproštaju od šampionata (VIDEO+FOTO)

24.01.2018. 17:33
Rukometna reprezentacija Srbije
Rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Srbija ostvarila samo jednu pobedu.

Reprezentacija Srbije je porazom od Belorusije 27:32 (11:16) okončala učešće na EP u Hrvatskoj. Orlovi su u Zagrebu ponovo potvrdili da su daleko od evropskog vrha, Belorusi su od starta do kraja meča potvrdili da su u ovom trenutku bolji i da nisu slučajno savladali Srbiju u Nišu tokom kvalifikacija za EP. Orlovi su tako EP u Hrvatskoj okončali sa samo jednom pobedom, protiv Islanda, i čak pet poraza.

BARAŽ ZA SVETSKO PRVENSTVO: Srbija može na Crnu Goru i u rukometu

PROBLEMI ZA ALIMPIJEVIĆA: Zvezda desetkovana ulazi u meč protiv Olimpijakosa

Belorusi su već u prvom poluvremenu nagovestili da će lako stići do pobede protiv Orlova. Prednost Belorusa je postepeno rasla, do maksimalnih plus pet (13:8) koliko je bilo i na poluvremenu (16:11).

TUMBAKOVIĆ: Svi znamo koliko je jaka Srbija

MUTU: Srbija nije više jaka kao 2009. godine (FOTO)

U nastavku igre slika se nije mnogo promenila, sve što su Orlovi uspeli je da u nekoliko navrata smanje na minus tri, ali dalje od toga nisu mogli. Belorusi su i definitivno rešili pitanje pobednika kad su u 49. minutu otišli na plus 6 (26:20). Orlovi nisu mogli da se snađu na "brzi centar" koji su Belorusi često praktikovali i koristili.

LUKSUZ: Hotel u kojem će odsesti fudbaleri Partizana je pravi mali GRAD (VIDEO+FOTO)

GROBARI U NEVERICI: Marković POJAČAVA Zvezdin bratski klub!

Petar Nenadić je sa pet pogodaka bio najefikasniji igrač Srbije, dok su Vanja Ilić i Petar Đorđić postigli po četiri gola. Puhovski je bio najefikasniji u Belorusiji sa devet golova. Andrej Juranok je dodao pet, a Džianis Rutenka četiri gola. Saldacenka je upisao čak 22 odbrane.

POTPIS SAMO ŠTO NIJE: Bivši srpski reprezentativac na pragu prelaska u VELIKI francuski klub

Druga runda Evropskog prvenstva:

Grupa 1 (Zagreb)

Preneti rezultati: Francuska – Belorusija 32:25, Francuska – Norveška 32:31, Norveška – Belorusija 33:28, Srbija – Švedska 25:30, Srbija – Hrvatska 22:32, Švedska – Hrvatska 35:31.

18. januar: Srbija – Norveška 27:32, Hrvatska – Belorusija 25:23.

20. januar: Francuska – Švedska 23:17, Hrvatska – Norveška 32:28.

22. januar: Srbija – Francuska 30:39, Švedska – Belorusija 29:20.

24. januar: Srbija – Belorusija 27:32, Švedska – Norveška (18.15), Hrvatska – Francuska (20.30).

TABELA: Francuska 8, Hrvatska 6, Švedska 6, Norveška 4, Belorusija 2, Srbija 0.