EP U RVANJU: Srbiji Frisovo zlato i Štefanekovo srebro! (FOTO)

06.05.2017. 20:13
Kristijan Fris

Spektakularan završetak šampionata u Novom Sadu.

Spektakularno EP u rvanju u Novom Sadu završeno je osvajanjem zlata i srebra za Srbiju!  Olimpijski šampion Davor Štefanek nije uspeo da se prvi put popne na evropski tron, dok je Kristijan Fris postao evropski šampioni!

Kristijan Fris je postao šampion Evrope u kategoriji do 59 kilograma! Do velikog uspeha stigao je protiv Iva Serafimova Angelova iz Bugarske, pobedom na poene 3:1! Fris do meča u "Spensu" nikada nije savladao takmičara iz Bugarske. Fris je na zalasku karijere napravio najveći uspeh.

Pre tačno deset godina osvojio je, do Evropskog prvenstva u Novom Sadu, jedinu medalju na kontinentalnim šampionatima. U Sofiji je 2007. bio bronzani. Iste godine na Svetskom prvenstvu u Bakuu oko vrata je okačio medalju istog sjaja.

KIK BOKSER IMA PORUKU: Nismo svesni šta nam sve društvene mreže donose

EP U RVANJU: Srbiji se SMEŠE dva zlata u Novom Sadu

RVAČI
RVAČI

BOLJE NE MOŽE: Zlatna MEDALJA za Srbiju na Evropskom prvenstvu! (VIDEO+FOTO)

Posle svetskog i olimpijskog zlata, najbolji srpski rvač nije uspeo da na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu osvoji i jedino koje mu nedostaje.

Tridesetjednogodišnji Subotičanin propsutio je priliku da postane jedini rvač sa ovih prostora koji je na tri najveća takmičenja osvajao zlatne medalje.
Posle najsjajnijeg odličja na Svetskom prvenstvu u Taškentu 2014. i olimpijskog iz Rija 2016, Štefanek se okitio trećim evropskim srebrom, a ima i dve bronze

U finalu Evropskog prvenstva pobedio ga je zasluženo Rus Artem Surkov, rezultatom 12:1. Olimpijski šampion Štefanek do finala savladao je Švajcarca Andreasa Veća 11:0, Letonca Aleksandrsa Jurkjansa 5:2, Mađara Matea Krasnaija 1:0 i u polufinalu Belorusa Soslana Daurova 4:1.