EVO GDE JE BIO PROBLEM: Otkriven RAZLOG Ivaninih prestupa u kvalifikacijama

24.07.2022. 11:31
Ivana Vuleta
Ivana Vuleta / Izvor: Reuters
U noći između nedelje i ponedeljka pokušaće da osvoji medalju.

Najbolja srpska atletičarka Ivana Vuleta (nekada Španović) uspela je da se plasira u finale skoka u dalj na Svetskom prvenstvu u Judžinu (SAD). To je ostvarila skokom od 6,65 u trećoj seriji (bila je mnogo daleko od daske) i ukupno je osvojila 11. mesto.

ŠTETA ŠTO NIJE U JUDŽINU: Sinančevićev hitac iz Nove Varoši bi mogao da mu donese medalju na Svetskom prvenstvu

POKLEKLE U FINIŠU: Srbija poražena u polufinalu Šampionata Evrope

BOLJE, ALI NEDOVOLJNO DOBRO: Srbija pretrpela novi poraz na finalnom turniru Svetske lige

Kvalifikaciona norma za ulazak u finale bila je 6,75 m i nju je uspelo da preskoči samo šest atletičarki, dok je naša Ivana skočila 6,65 metara i to u trećem, poslednjem skoku u kvalifikacionoj grupi.

Ivanin trener Goran Obradović objasnio je šta je bio problem.

- Vetar u leđa stvarao je ogromne probleme svim takmičarkama, kao što ste mogli da vidite Ivanina prva dva skoka bila su preko sedam metara i dovoljno govore o njenoj spremnosti. Međutim, zbog vetra morali smo da menjamo zalet i u trećoj seriji idemo na sigurno -  rekao je Ivanin trener, Goran Obradović.

Druga naša predstavnica u Oregonu Milica Gardašević je prestupila u sva tri pokušaja i tako završila takmičenje u Oregonu.

Finale skoka udalj na programu je u noći između nedelje i ponedeljka u 2.50 po srednjoevropskom vremenu.

Najnovije vesti  o sportu pročitajte OVDE.

BONUS VIDEO:  Pogledajte scenu sa veridbe Marka Gobeljića i Katarine Grujić