EVROPSKO PRVENSTVO: Srbija posle peteraca do pobede

06.09.2022. 14:47
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Dejan Savić
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Dejan Savić / Izvor: MN Press
Smena generacije uradila svoje.

Vaterpolisti Srbije u meču za plasman od devetog do 12. mesta na Evropskom prvenstvu, savladali su selekciju Holandije, nakon peteraca, 6:6 je bilo u regularnom delu, a ukupno 12:11 za Delfine.

PODVIG ZA DIVLJENJE: Mladi srpski plivač Uroš Živanović šampion sveta (FOTO)

DŽOŠUA: Biću spreman za Fjurija u decembru

Posle neočekivanog poraza od Francuske u osmini finala, pred izabranicima Dejana Savića je bio novi ispit karaktera, koji su rešili u sovju korist posle izvođenja peteraca.

U regularnom delu meča bilo je 6:6, a Srbija je već viđenu pobedu prosula u trećoj deonici.

Izabranici Dejana Savića su na poluvremenu vodili sa 5:2, a onda su dozvolili sebi da treći period izgube rezultatom 4:1.

U poslednjih osam minuta nije bilo golova, pa su odlučili peterci. Tu je prelomila odbrana Rističevića u šestoj seriji.

Srbija će se za dva dana boriti sa Rumunijom za deveto mesto na ovom šampionatu.

Rumuni su pobedili Izrael sa 11:10, takođe posle peteraca.

Definitivno da je smena generacija uzela danak, i da trenutno naš nacionalni tim nije među favoritima na velikim takmičenjima, ali mladi naraštaji obećavaju, te za koju godinu, kada steknu dodatno iskustvo, treba očekivati ponovo ogromna dostignuća.

BONUS VIDEO: Pogledajte kako Svetislav Pešić priča anegdotu o Milanu Guroviću iz Indijanapolisa