DRAMA U BUDIMPEŠTI: Srbija PREDALA krunu! Španija posle peteraca SLAVILA

22.01.2020. 17:44 17:13
vaterpolo reprezentacija Srbije
vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Odlazimo u borbu od petog do osmog mesta.

Srbija je izgubila od Španije u četvrtfinalu Šampionata Evrope u vaterpolu sa 10:9 (2:1, 1:4, 2:1, 1:0, 4:3) i to posle peteraca. Izabranici Dejana Savića su imali stoprocentan učinak do ovog meča, ali u najvažnijem meču na turniru nisu uspeli da potvrde svoj kvalitet i sada idu u borbu od petog do osmog mesta.

JAČI I OD BOKSERA: Epidemije korona virusa otkazala kvalifikacije za Tokio

ON NEĆE BITI ISTI: Vest o Šumaheru koja OTKRIVA mnoge stvari! Evo šta će se desiti sa njim...

DEVET CIFARA JE U PITANJU: Hamilton dobio ponudu iz snova

Srbija je do četvrtfinala finala stigla rutinski, pobedivši sve rivale u grupi, dok je „crvena furija“ morala zaobilaznim putem, a u osmini finala bili su bolji od Nemačke.

Meč je bio uzbudljiv do samog kraja, ali više nerava prilikom izvođena peteraca su imali Španci i sada odlaze u pohod na upražnjenu krunu pošto četvorostruki uzastopni šampion Srbija neće braniti tron.

4. četvrtina

8. minut
Srbija se odbranila i ima napad za pobedu! Regularni deo je gotov. Slede peterci
8. minut
Dedović je isključen. Još 56 sekundi do kraja. Sada je Španija tražila minut odmora
7. minut
Dejan Savić je pozvao i drugi tajm-aut
6. minut
Rovovska bitka, ali golova nema. I dalje je nerešeno
4. minut
Ostajemo i bez drugog beka. Jakšić se više neće vraćati u bazen
4. minut
Lopez Pinjedo neverovatnom odbranom ne dozvoljava da Srbija povrati vođstvo
3. minut
Mandić donosi izjednačenje 6:6

3. četvrtina

8. minut
Ćuk u poslednjoj sekundi napada postiže gol. Španci su se bunili, ali sve je bilo regularno.
6. minut
Srbija drugi put vezano ne uspeva da postigne gol sa igračem više
5. minut
Perone vraća prednost od dva gola 4:6
4. minut
Ostali smo bez jednog beka. Savo Ranđelović je dobio treće isključenje
3. minut
Jakšić koristi igrača više! Njegov prvi gol večeras 4:5
2. minut
Dobre odbrane izabranika Dejana Savića, ali nema realizacije

2. četvrtina

7. minut
Sanauho donosi dva gola prednosti Španiji 3:5
7. minut
Perone i Sanauha su isključeni. Nismo iskoristili dva igrača više
6. minut
Pad u igri Srbije. Sanauha donosi prvo vođstvo Španiji 3:4
5. minut
Petrac za Španiju. Nesmotrenost Ranđelovića posle kornera. Izjednačenje donosi kapiten Perone
4. minut
Fernandez Miranda ne daje da se Srbija previše odvoji - 3:2
4.minut
Savo Ranđelović povećava prednost Srbije - 3:1
2.minut
I dalje bez golova u drugoj četvrtini

1. četvrtina

7. minut
Granados Ortega koristi priliku i postiže prvi gol za Špance – 2:1.
6. minut
Vico u napadu donosi igrača više. Novi gol postiže Mandić – 2:0.
4. minut
Mandić je šutirao, lopta je zakačila jednog igrača Španije i tako prevarila golmana "crvene furije" – 1:0.

Pobednik ovog duela u polufinalu igraće sa boljim iz meča Hrvatska - Grčka.

SRBIJA - ŠPANIJA 6:6 (2:1, 1:4, 2:1, 1:0) posle peteraca 9:10

SUDIJE: Aleksandresku (Rumunija), Kolombo (Italija)

SRBIJA: G. Pijetlović (g), Mandić 3, Dedović , Ranđelović 1, D. Pijetlović, Vico, Ćuk 1, Aleksić, Jakšić 1, Filipović  Prlainović , S. Mitrović, B. Mitrović (g).

ŠPANIJA: Lopez Pinjedo (g), Munaris, Granados 1, Sanahuja 2, Dominges, Larumbe, Bahes, Fernandez Miranda 1, Kompte, Perone Roča 2, Guelj, Sančes, Behar

Pogledajte kako izgleda Dejana Živković, bivša devojka golmana Partizana Vladimira Stojkovića.