FINALE KUPA SRBIJE: Zvezda petercima SRUŠILA Kragujevčane i OSVOJILA pehar!

29.12.2020. 19:15
VK Crvena zvezda
VK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Drama do kraja.

Vaterpolisti Crvene zvezde osvojili su pehar Kupa Srbije, pošto su u finalu na bazenu SRC "Milan Gale Muškatirović" savladali branioca pehara ekipu Radničkog iz Kragujevca posle boljeg izvođenja peteraca, rezultatom 13:12 (8:8), po četvrtinama 2:3, 0:0, 5:3, 1:2, 5:4.

UZBUDLJIV VEČITI DERBI U POLUFINALU KUPA: Subotić TVORAC pobede

BRILJANTNI RAŠOVIĆ ZA FINALE: Reprezentativac Srbije sa SEDAM pogodaka režirao VELIKI preokret u duelu sa Novim Beogradom

SLAĐANA I PETAR LAUREATI: Izabrani najbolji rukometaši u 2020. godini

Tokom celog meča vodila se velika borba. Favorizovani Kragujevčani dominirali su do poluvremena, ali se u nastavku slika promenila.

Prva četvrtina pripala je gostima rezultatom 3:2, dok su u drugom periodu sjajne odbrane bile na visini zadatka, pa su mreže oba golmana ostale netaknute.

Početkom treće deonice, Vukićević je prekinuo "post" obe ekipe i doneo izjednačenje Zvezdi na 3:3. Do potpunog preokreta, crveno-beli su stigli preko Lazara Vićkovića, koji je postigao prvi golom na meču.

Nisu odustajali domaći, pa su novo vođstvo stekli preko Basare (5:4), ali je prednost na stranu Radničkog vratio Aleksa Ukropina (6:5) sa dva vezana pogotka.

Zvezda je preko Kasuma ponovo stigla do egala (6:6), pošto je iskoristila igrača više, da bi nešto kasnije Kristijan Šulc sa peterca pogodio za 7:6.

Posle promašaja Rašovića, domaći su imali priliku da povećaju prednost, međutim, nisu iskoristili kontru preko Smiljevića, pa su u poslednju deonicu ušli sa golom prednosti.

Na startu poslednje četvrtine, Crvena zvezda je uspela da odgovori na napade Kragujevčana. Izabranici trenera Filipovića uspeli su da iskoriste greške igrača Radničkog i steknu dva gola viška, preko Ivana Basare - 8:6. Ubrzo je usledio odgovor Ukropine, koji je smanjio na 8:7.

Na minut i po do kraja, Stefan Branković je pogodio za novo izjednačenje (8:8), pa se ušlo u dramatičnu završnicu. Na kraju su peterci odlučivali, odbranio je Vladimir Mišović udarac Strahinji Rašoviću na startu "penal" serije, dok je Veljko Tankosić postigao odlučujući gol u petercima, za veliku radost navijača Crvene zvezde.

Crvena zvezda - Radnički petercima 13:12, 8:8 (2:3, 0:0, 5:3, 1:2)

BAZEN: "Milan Gale Muškatirović".

SUDIJE: Raković i Golijanin.

Igrač više: Crvena zvezda 11 (3), Radnički 8 (2). Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Radnički 1 (1).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić, Kasum 1, Marković 1, Subotić, Milojević, Vićković 1, Basara 2, Vukićević 2, Šulc 1, Stojanović, Trtović, Aleksić, Smiljević. Trener: Filipović.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović, Stanojević 1, Janković 1, Toholj, Krug, Ukropina 4, Branković 1, Pljevančić, Miličić, Lukić 1, Panić, Todorovski, Radulović. Trener: Stevanović.

PETERCI: Rašović (promašio), Vukićević 9:8, Rašović 9:9, Basara 10:9, Lukić 10:10, Subotić 11:10, Ukropina 11:11, Šulc 12:11, Janković 12:12, Tankosić 13:12.

Pogledajte kako izgleda Aleksandra Matić, supruga Nemanje Matić.