23°C
04.06.2024.
117.0943
107.3177

FINALE PLEJ-OFA SUPERLIGE: Zvezda savladala Šabac, odluka o prvaku pada u trećem meču

01.06.2019. 19:55
Vaterpolisti Crvene zvezde
Vaterpolisti Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Crveno-beli slavili sa 7:5.

Vaterpolisti Crvene zvezde uspeli su da savladaju Šabaca sa 7:5 (2:1, 1:1, 2:1, 2:2) i tako izjednače na 1:1 u finalnoj seriji. Odlučujući treći meč finala igra se u sredu, 5. juna u Šapcu.

SPORTSKE IGRE MLADIH: Branislav Ivanović podržao SIM u Sremskoj Mitrovici

NIKAD VIĐENO NA ĐIRU: Navijač ga je oborio, a onda je usledio udarac RAZBESNELOG Kolumbijca (VIDEO)

SPEKTAKL TEŠKAŠA U NAJAVI: Vajlder OBEĆAO revanš sa Fjurijem! Evo kada će se ODRŽATI!

Crvena zvezda je bila borbenija, sa više želje, od samog početka. Odličnom odbranom držala je šabačke strelce daleko od svog gola. Gosti su poveli u 3. munutu preko Lukića da bi Zvezda u seriji preko Šulca i dva puta Vasića povela 3:1 početkom drugog dela. Do poslednjih sekundi prvog poluvremena nije bilo gola, kada je Lukić, lepim udarcem smanjio na 3:2. Bio je to gol Šapca posle skoro 14 minuta.

Obe ekipe su loše igrale sa igračem više. Zvezda je bila daleko bolja u trećem delu, golovima Šulca je povela 5:2 ali je nadu gostima vratio Rogač osam sekundi pred poslednji deo. Toholj je u prvom napadu u poslednjoj četvrtini smanjio na 5:4. Možda ključni momenat je bio sredinom tog dela kada je Šabac iz izgledne prilike propustio igrača više a u kontri je Radović pogodio za 6:4. Još jednom se Šabac približio preko Petrovskog nepuna dva minuta pre kraja, da bi tačku stavio Ilić golom 25 sekundi do poslednjeg zvuka sirene.