HRVATI BEZ ODLIČJA: Grcima bronza na Svetskom prvenstvu

03.07.2022. 16:00
Vaterpolo reprezentacija Hrvatske
Vaterpolo reprezentacija Hrvatske / Izvor: MN Press
Helada sve vreme dominirala.

Vaterpolisti Grčke savladali su selekciju Hrvatske sa 9:7 (1:0, 4:3, 3:2, 1:1), i tako uspeli da stignu do bronzane medalje na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj.

ČESTITAMO! Meridian šalje i trećeg putnika na FUDBALSKI SPEKTAKL – Predrag ide u Katar!

SP U VATERPOLU: Mađari pobedom završili slab šampionat

Najefikasniji za ekipu Helade bio je Konstantinos Kakaris sa tri pogotka, dok je isto toliko u redovima rivala dao Luka Bukić.

U tesnoj prvoj deonici viđen je svega jedan gol, i to za tim koji je kasnije stigao do odličja. Najefikasnija je bila druga četvrtina, sa čak sedam pogodaka, koju su Grci minimalnom razlikom priveli kraju u svoju korist, i tako sa "plus dva" otišli na odmor.

U nastavku, u trećoj deonici stvoren je suficit od još jednog gola, te su mogli mirnije da privedu meč kraju, uprkos naletima izabranika Ivice Tucka. Uborbi za zlatnu medalju snage će odmeriti Italija i Španija.

BONUS VIDEO: Pogledajte zavodljivi ples smerne srpske teniserke Nine Stojanović