18°C
17.05.2024.
117.105
107.8514

STRAŠNE SCENE - NORVEŽANKA KOLABILARA NA BIATLONU: Imala je probleme i posle jučerašnje trke, ali pustili su je da se takmiči

13.02.2022. 13:09
Ingrid Tandervolt
Ingrid Tandervolt / Izvor: Reuters

Nikome nije bilo prijatno.

Norveška takmičarka Marte Olsbu Rojselan osvojila je zlatnu medalju u biatlonu u poteri na 10 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, ali sve je ostalo u senci nje sunarodnice Ingrid Landmark Tandervold koja je kolabirala posle završetka trke.

VLAHOVIĆ PREDVODI SRPSKU KOLONIJU: Orlovi dominiraju širom Evrope, evo koga gledamo danas!

LINDVIKU ZLATO: Norvežanin izenadio Kobajašija i Gajgera

USKORO PADA ODLUKA: Poznato kad se rešava slučaj Kamile Valijeve

Norvežanka, koja je po završetku svih pucanja već bila viđena kao sigurni osvajač bronzane medalje, trku je okončala na 14. mestu. Po ulasku u cilj pala je na zemlju i nije mogla da ustane. U pomoć su joj priskočili svi doktori koji su bili na stazi.

- Budna je i pod negom je doktora, koji su u olimpijskom selu. Zbog svega što se dogodilo i ne slavimo zlatnu i bronzanu medalju, koju smo osvojili - izjavio je Per Arne Botnan, tim menadžer reprezentacije Norveške.

U norveškom timu su istakli da je Tanderovld imala problema sa nepravilnim radom srca, ali ističu da to ovaj put nije bio problem. Norvežanka je tražila lekarsku pomoć i posle trke u sprintu na 7,5 kilometara, međutim sve je delovalo mnogo bezazlenije od onoga što se dogodilo posle potere.

Srebrnu medalju osvojila je Šveđanka Elvira Eberg sa 1:36,5 minuta zaostatka. To je njeno drugo srebro u Pekingu, posle sprint trke na 7,5 kilometara.

Norvežanka Tiril Ekhof osvojila je bronzu sa 1:48,7 sekundi zaostatka.