KAKAV POVRATAK: Mark Markes posle tri godine osvojio pol poziciju

24.09.2022. 10:44
Mark Markes / Izvor: Profimedia
Veliki problemi sa povredama.

Španski motociklista Mark Markes osvojio je pol poziciju pred trku za Veliku nagradu Japana na stazi Motegi.

NOVI UGOVOR: Monako ostaje u Formuli 1 do 2025.

RAZLAZ: Latifi napušta Vilijams na kraju sezone (FOTO)

EDUKATIVNI DANI JK ZEMUN: Ekološka regata na Dunavu za vikend (FOTO)

Čuveni šampion osvojio je prvu pol poziciju posle duge tri godine brojnih problema sa povredama. Zanimljivo i tada je bio najbrži upravo na Motegiju.

Sada je osvojio najbolju startnu poziciju u vremenu 1:55.214. Iza njega bio je Žoan Zarko sa samo 208 hiljaditih delova sekunde zaostatka, a na trećem mestu našao se Bred Binder sa 323 hiljaditinki zaostatka.

Prvih 10 zaokružili su Maverik Vinjales, Horhe Martin, Aleš Espargaro, Džek Miler, Migel Oliveira. Aktuelni šampion Fabio Kvartararo bio je tek deveti, a Marini 10. Pol Espargaro je zauzeo 11. a Peko Banjaja 12. mesto.

Trka za veliku nagradu Japana vozi se u nedelju od 4.50.

BONUS VIDEO: Pogledajte kako je Nemanja Gudelj izašao na binu i zasvirao sa muzičarima